Zapowiedź - Runaway: A Road Adventure
Runaway: A Road Adventure - zapowiedź
Czaju, 28 stycznia 2003

Runaway: A Road Adventure jest tradycyjną przygodówką point & click, na pierwszy rzut oka przypominającą serię Broken Sword. Głównym bohaterem gry jest Brian, młodzieniec wiodący spokojny żywot studenta*. Do czasu...

Co byście zrobili gdyby nagle, zupełnie bez powodu, zaatakowali was gangsterzy z grubymi karkami, w kapeluszach i uzbrojeni po zęby? Brianowi instynkt podpowiedział tylko jedno rozwiązanie - uciekać! W ucieczce towarzyszy mu piękna striptizerka (Nico Collard nie miałaby z nią szans w konkursie piękności), na którą też dybie Mafia. Skąd to zainteresowanie przestępczego półświatka naszą parą? Tego dowiemy się już podczas gry...

Runaway ukazuje się w kolejnych krajach zgodnie z jakąś przedziwną koncepcją. Od ponad roku cieszą się nią gracze w Hiszpanii, od niedawna zagrywają się Niemcy i Rosjanie. Producent gry, Pendulo Studios, podobno miał problemy ze znalezieniem wydawców dla swojego dzieła. Teraz jednak, gdy gra odnosi sukcesy w każdym z wymienionych krajów, pojawienie się jej w Polsce to kwestia czasu, a dokładnie paru miesięcy, bo zapowiedź wydania Runaway znalazła się na stronie TopWare.

Wypada uzbroić się w cierpliwość, a w międzyczasie zaspokoić apetyt na grę (a właściwie narobić sobie jeszcze większego smaku) oglądając trailery i grając w demo, które pojawiły się w sieci.

Już krótki rzut oka na screeny wystarczy, aby przekonać się, że Runaway wyznacza nowe standardy jeśli chodzi o grafikę w grach przygodowych. Po przepięknych, ręcznie rysowanych tłach (rozdzielczość 1024x768) poruszają się doskonale animowane postacie. Technika i jakość animacji przypominają najnowsze produkcje Disneya. Wszelkie ruchome obiekty i postacie to trójwymiarowe modele, lecz wciąż wyglądają jakby wyszły spod ręki rysownika. Efekt końcowy robi świetne wrażenie.

Warto też przytoczyć kilka liczb: podczas gry zwiedzimy ponad 100 lokacji i pogadamy z blisko 30 postaciami. Ścieżka dźwiękowa składa się z, bagatela, 24 utworów muzycznych. TopWare zapowiada wydanie Runaway w II kwartale 2003. Najbardziej interesująca liczba, cena gry, jeszcze nie jest znana.

* o żywocie studenta można powiedzieć wszystko, ale na pewno nie to, że jest "spokojny"... ;) - przyp. Bartolomeo

Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.