Encyklopedia - Podróż do wnętrza Ziemi
www.gry-online.pl - wortal rozrywkowy


Podróż do wnętrza Ziemi
[Journey to the Center of the Earth]


Producent: Frogwares
Wydawca: Viva Media
Wydawca PL: Techland
Premiera: 2003
Premiera PL: 2004
Wersja PL: napisy
Nośnik: 1 CD
Wymagania: procesor 500MHz, 64MB RAM

Zobacz też: trailer

Podróż do wnętrza Ziemi to kolejna po Sekrecie Nautilusa gra przygodowa inspirowana twórczością Juliusza Verne'a. W odróżnieniu od tej ostatniej, akcji nie będziemy oglądać z perspektywy pierwszej osoby, lecz podziwiać działania naszej bohaterki "z boku". Tak, tak, wraz z Podróżą... panteon przygodówkowych heroin powiększa się o wdzięczną postać Ariane.

Jak niektórzy pamiętają, w roku 1864 niejaki profesor Lindenbrock jako pierwszy opowiedział o swej pełnej przygód podróży do wnętrza Ziemi. Myli się ten kto sądzi, iż profesor zlazł pod ziemię, aby podziwiać zjawiska krasowe, a największą jego przygodą było zgubienie drugiego śniadania. Wspominał coś o zaginionym świecie i innych niewiarygodnych rzeczach. Kto by tam jednak wierzył w opowieści jakiegoś stetryczałego pryka...

Tymczasem nastał rok 2005. Młoda reporterka Ariane znalazła się w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Podczas eksplorowania niebezpiecznych rejonów Islandii, niespodziewana lawina doprowadza do wypadku, który pozostawia ją osamotnioną na niezamieszkałych terenach. Poszukując wyjścia z groźnej sytuacji Ariane natrafia na podziemny tunel. Dokąd prowadzi?

Little Horror
Copyright (c) Michał Czajkowski. Wszelkie prawa zastrzeżone.