Encyklopedia - Sam & Max: Hit the Road
Sam & Max: Hit the Road


Producent: LucasArts
Wydawca: LucasArts
Wydawca PL: CD Projekt, Digital Multimedia Group
Premiera: listopad 1993
Premiera PL: 1995
Wersja PL: nieoficjalna
Nośnik: 7 dyskietek lub 1 CD, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: PC 386, 4MB RAM

Zobacz też: demo, demo PL, intro PL, trailer, zwiastun #1 PL, zwiastun #2 PL, ścinki
Gry powiązane: Sam & Max: Plunge Through Space, Sam & Max: Freelance Police, Sam & Max: Sezon 1, Sam & Max: Sezon 2, Sam & Max: Sezon 3, Sam & Max: This Time It's Virtual

Nasi bohaterowie są gliniarzami. Zabawę rozpoczynamy gdy otrzymują kolejną "idiotyczną i nierozwiązywalną" sprawę od komisarza, a naszym zadaniem będzie doprowadzić ją do końca. Z parku rozrywki, z działu dziwolągów, znika para żywych eksponatów - Bruno Wielka Stopa i Trixie Żyrafia-Szyja ze Scranton. Porwanie, ucieczka, terroryści? Dowiemy się tego prowadząc śledztwo, które zaprowadzi nas do najdziwniejszych miejsc w Stanach, m.in. największego kłębka włóczki na świecie, prezydenckiego nosa na górze Rushmore służącego za stanowisko do skoków bungee i wielu innych.

Wersja CD obdarzyła bohaterów głosami tak świetnie dobranymi, że najlepiej darować sobie zabawę z wersją dyskietkową. Interfejs jest bardzo prosty i przyjazny, zagadki również. Znajdziemy też kilka mini-gier zręcznościowych (ci, którzy ich nie lubią, mogą odetchnąć z ulgą - przeważnie nieobowiązkowych).

Czaju
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.