Encyklopedia - Simon the Sorcerer II: The Lion, the Wizard and the Wardrobe
Simon the Sorcerer II: The Lion, the Wizard and the Wardrobe


Producent: Adventure Soft
Wydawca: Adventure Soft
Wydawca PL: CODA
Premiera: 1995
Premiera PL: 1998
Wersja PL: kompletna
Nośnik: 6 dyskietek lub 1 CD, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: PC 386, 4MB RAM

Zobacz też: demo, ścinki
Gry powiązane: Simon the Sorcerer, Simon the Sorcerer 3D, Simon the Sorcerer 4, Simon the Sorcerer 5, Simon the Sorcerer 6

Zło nigdy nie zasypia głębokim snem. Co najwyżej od czasu do czasu pozwala sobie na krótką drzemkę...

Sordid - czarny charakter, z którym w 1993 roku Simon stoczył swój pierwszy pojedynek, zapragnął rewanżu. Przy pomocy swojego nowego podnóżka (o wdzięcznym imieniu Runt) postanowił zbudować nowoczesną Fortecę Zagłady, aby następnie sprowadzić do niej (tym razem w magicznej szafie) naszego bohatera, który dwa lata wcześniej uniemożliwił mu przejęcie władzy nad światem. Niestety (dla Sordida) coś poszło nie tak i Simon wraz z magiczną szafą zamiast w Fortecy Zagłady wylądował tuż przed domem maga Calypso. Niestety (dla Sordida) Calypso to od pierwszej części najpotężniejszy sprzymierzeniec Simona w obcym świecie.

The Lion, the Wizard and the Wardrobe (parafraza tytułu pierwszej części cyklu "Opowieści z Narnii" C.S. Lewisa) to druga przygoda, która przenosi Simona do niezwykłego świata magii. Pod względem wykonania gra jest bardzo podobna do pierwowzoru. Ponownie wraz z bohaterem eksplorujemy urokliwe lokacje przygotowane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Czynności nadal wykonujemy przy pomocy interfejsu wzorowanego na oryginalnym SCUMM, który cały czas widoczny jest w dolnej części ekranu gry. Również zagadki nie powinny sprawiać kłopotów graczom zaznajomionym z pierwszą częścią. Tym bardziej, że w każdej chwili istnieje możliwość podświetlania wszystkich dostępnych w widocznej lokacji hot-spotów.

Elum
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.