Encyklopedia - Salammbo
Salammbo


Producent: Cryo Interactive
Wydawca: The Adventure Company
Wydawca PL: Cenega
Premiera: 2003
Premiera PL: 2003
Wersja PL: kompletna
Nośnik: 2 CD, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: procesor 333MHz, 64MB RAM

Zobacz też: demo

Akcja Salammbo toczy się po pierwszej wojnie punickiej między Kartaginą a Rzymem, przegraną przez afrykańską potęgę. Najemnicy czekają na żołd, tytułowa kapłanka Tanit, córka wodza kartagińskiego Hamilkara zakochuje się w Matho - przywódcy najemników, a rzymski niewolnik Spendiusz, ucieka z więzienia... Los ich wszystkich splecie się w dość mrocznej w sumie opowieści, opartej na powieści Gustave'a Flauberta i komiksie Phillipe'a Druilleta, który odpowiada także za specyficzną stronę wizualną gry.

Świat obserwuje gracz z perspektywy pierwszej osoby, poruszając się skokowo od węzła do węzła, w każdym z nich mogąc jednak swobodnie rozglądać się tak w poziomie, jak i w pionie. Wszelkie akcje obsługuje się standardowo - za pomocą myszki.

Podczas rozgrywki czeka na gracza sporo zróżnicowanych zagadek tak związanych z użyciem ekwipunku, jak i dialogowych, logicznych... Podobnie jak w serii Atlantis, w Salammbo dość często od podjęcia właściwej decyzji czy szybkiego działania zależeć będzie też to, czy prowadzony bohater przeżyje.

Davero
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.