Encyklopedia - Zegarmistrz
Zegarmistrz
[The Watchmaker]


Producent: Trecision
Wydawca: Got Game Entertainment
Wydawca PL: Manta
Premiera: 2001
Premiera PL: 2002
Wersja PL: kompletna
Nośnik: 1 CD
Wymagania: procesor 266MHz, 64MB RAM


Premierowe polskie wydanie zawiera krytyczny błąd uniemożliwiający ukończenie gry (bohater zamiast polać krwią różę, wypija ją). W celu usunięcia problemu trzeba zainstalować odpowiednią łatkę (LINK do pliku).

Darrel Boone i Victoria Conroy zostają wynajęci przez jedno z londyńskich biur prawniczych do zbadania sprawy kradzieży z laboratorium badawczego pewnego sekretnego urządzenia. Mająca właściwości kumulowania ogromnej ilości energii maszyna, kształtem przypominająca wielkie wahadło zegara, znajduje się w rękach fanatyków religijnych, których celem jest uwolnienie energii i zniszczenie świata. Kryjówką przestępców zdaje się być mający bardzo tajemniczą przeszłość, XVIII-wieczny zamek w Austrii. Zakwaterowani tam w charakterze gości Darrel i Victoria, w ciągu jednego dnia muszą odnaleźć skradziony artefakt. W przeciwnym wypadku światu grozi zagłada...

Przygodówka z w pełni trójwymiarową grafiką to w 2001/02 roku rzadkość, do tego lokacje obserwować możemy zarówno z perspektywy trzeciej osoby, jak i z oczu bohatera. Niecodziennym rozwiązaniem jest też możliwość sterowania bohaterami zarówno za pomocą klawiatury, jak i myszki.

Bartolomeo
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.