Encyklopedia - Sherlock Holmes i tajemnica srebrnego kolczyka
Sherlock Holmes i tajemnica srebrnego kolczyka
[Adventures of Sherlock Holmes: The Silver Earring]


Producent: Frogwares
Wydawca: Digital Jesters
Wydawca PL: Dobra Gra
Premiera: sierpień 2004
Premiera PL: marzec 2005
Wersja PL: napisy
Nośnik: 2 CD, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: procesor 500MHz, 128MB RAM

Gry powiązane: Tajemnica Mumii, Przebudzenie, Sherlock Holmes kontra Arsene Lupin, Sherlock Holmes kontra Kuba Rozpruwacz, Testament Sherlocka Holmesa, Zbrodnia i kara, The Devil's Daughter, Chapter One

Tajemnica srebrnego kolczyka jest przygodówką opierającą się o nieznane dotąd przygody najsłynniejszego na świecie detektywa. Zostały one stworzone specjalnie na potrzeby gry, przez fana Artura Conan Doyla. Akcja rozgrywa się w maju 1897 roku. Podczas przyjęcia, w którym uczestniczy także Mr Holmes, dochodzi do morderstwa tak zaskakującego i tak nieprawdopodobnego, że świadkowie (a była ich cała sala) nie mogą uwierzyć własnym oczom.

W grze będziemy kierować poczynaniami zarówno Sherlocka Holmesa, jak i jego przyjaciela, doktora Watsona. Czeka nas ok. 25 godzin śledztwa prowadzonego wspólnie z tak znanymi postaciami jak inspektor Lestrade, (zdolniejszy) brat Sherlocka Mycroft, Wiggins i pani Hudson. Czeka na nas 40 bogatych graficznie lokacji. Spotkamy ponad 40 świadków, którzy mają 3 godziny dialogów do wypowiedzenia. Pod koniec każdego poziomu czeka nas quiz na temat prowadzonej sprawy, w którym zostanie sprawdzona nasza spostrzegawczość. W grze zawartych jest 20 prerenderowanych filmów wysokiej jakości oraz oryginalna muzyka Nicolo Paganiniego i Felixa Mendelssohna.

Little Horror
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.