Encyklopedia - Atlantis II
Atlantis II


Producent: Cryo Interactive
Wydawca: Cryo Interactive
Wydawca PL: CD Projekt
Premiera: 1999
Premiera PL: 1999
Wersja PL: kompletna
Nośnik: 4 CD, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: procesor 233MHz, 32MB RAM

Zobacz też: Muzyka rodem z Atlantydy
Gry powiązane: Atlantis: The Lost Tales, Atlantis III: Nowy Świat, Atlantis Evolution, The Secrets of Atlantis: The Sacred Legacy

Jest rok 1043. Wcielamy się w postać Tena, potomka bohatera pierwszej części gry. Będąc szafarzem światła, podróżuje on po krainach, aby rozwikłać tajemnicę pojawienia się supernowej w gwiazdozbiorze Kraba. W czasie swej podróży odwiedza Chiny, Tybet, Irlandię, Jukatan oraz zatopioną Atlantydę. A wszystko to, aby pokonane w pierwszej części zło nie przebudziło się ponownie.

W każdej z krain poruszamy się inną postacią (Tenem w Tybecie, na Jukatanie młodym myśliwym Tepekiem). Gra, podobnie jak jej poprzedniczka, charakteryzuje się piękną grafiką, która nawet dzisiaj niewiele straciła ze swojego uroku, oraz wspaniałą muzyką. Sterowanie nie uległo zmianie, czyli nadal możemy rozglądać się gdzie dusza zapragnie, ale poruszać tylko po wyznaczonych przez autorów ścieżkach. Jest to jedna z niewielu przygodówek, w których czekają nas prawdziwe trudności przy rozwiązywaniu zagadek (aztecka matematyka jest okropna). Ale to tylko dobrze świadczy o grze.

Virgo
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.