Encyklopedia - Alone in the Dark 2
Alone in the Dark 2


Producent: Infogrames
Wydawca: Infogrames
Wydawca PL: Mirage, Digital Multimedia Group
Premiera: 1993
Premiera PL: 1995
Wersja PL: brak
Nośnik: 9 dyskietek lub 1 CD, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: PC 386, 2MB RAM

Gry powiązane: Alone in the Dark, Jack in the Dark, Alone in the Dark 3

Rok po wydaniu Alone in the Dark Infogrames uraczyło nas częścią drugą. W silniku gry nie dostrzeżemy żadnych poważniejszych zmian. W porównaniu do "jedynki" jest tu dużo więcej sekwencji zręcznościowych i mniej zagadek. Tym razem detektyw Edward Carnby musi uratować biedną, małą, bezbronną itd. dziewczynkę Grace Saunders, z rąk straszliwego, okrutnego, przerażającego itd. pirata - Jednookiego Jack'a.

W pewnym momencie gracz przejmuje kontrolę nad małą Grace, którą musi uwolnić z pułapki Edward. Grace nie może walczyć wręcz ani używać broni, może za to skradać się i przemykać między wrażymi monstrami. Widać różnicę w postrzeganiu świata oczami dziecka, np. drzwi, które Carnby forsował bez problemu, są dla Grace przeszkodą nie do przebycia. To spora zmiana w stosunku do części pierwszej, gdzie wprawdzie mogliśmy wybierać między postaciami, ale posiadały one identyczne możliwości.

Alone in the Dark 2 miała szanse być lepsza od swej poprzedniczki, ale pójście w stronę gry zręcznościowej kosztem zagadek, mało komu przypadło do gustu.

Little Horror
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.