Encyklopedia - 3 Czaszki Tolteków
3 Czaszki Tolteków
[3 Skulls of the Toltecs]


Producent: Revistronic
Wydawca: Warner Interactive
Wydawca PL: Optimus-Bis
Premiera: 1996
Premiera PL: 1997
Wersja PL: napisy
Nośnik: 1 CD, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: PC 486, 8MB RAM

Zobacz też: demo
Gry powiązane: Fenimore Fillmore: The Westerner, Fenimore Fillmore: Zemsta

Gra ta może z powodzeniem startować w konkursie na "Najlepszą grę z akcją umiejscowioną na Dzikim Zachodzie". Stwierdzenie takie jest w pełni uzasadnione, gdyż zanurzając się w świecie 3 Czaszek Tolteków czujemy się niczym jedna z postaci westernu. Trzeba jednak wspomnieć, że główny bohater gry nie jest kowbojem z krwi i kości, a plejada postaci, z jakimi będziemy mieli do czynienia, nie zawsze ma dobrze poukładane w głowach.

Przygodówka ta jest komedią zahaczającą humorem o produkcje ze stajni LucasArts lub chociażby o bardzo podobną grę Sierry p.t. Freddy Pharkas. Akcja gry ma miejsce w Arizonie roku 1866, a główny bohater Fenimore Fillmorre w wyniku zbiegu okoliczności dowiaduje się o ukrytym skarbie Tolteków. Skarb, jak skarb - zawsze budzi wśród ludzi chciwość i żadna z zainteresowanych osób (a jest ich co niemiara) nie ma najmniejszego zamiaru ustąpić. Zanim jednak ów skarb się odnajdzie, trzeba odszukać tytułowe trzy czaszki ze złota, które są kluczem do całości.

Gra obfituje w trudne zagadki, co dla jednych może być zaletą, a dla innych wadą. Grafika jest żywcem wyjęta z filmów animowanych i nie należy mieć do niej żadnych zastrzeń, tak samo zresztą jak do muzyki i głosów postaci (może tylko czasami za mało jest w nich emocji). Jeśli lubisz klimat filmów Sergio Leone i nic Cię tak nie rajcuje jak Dziki Zachód, jest to gra dla Ciebie.

MiNoise
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.