Encyklopedia - Leisure Suit Larry
Leisure Suit Larry
[Leisure Suit Larry: In the Land of the Lounge Lizards]
Przygodoskop, 2004


Producent: Sierra
Wydawca: Sierra
Wydawca PL: brak
Premiera: 1987
Premiera PL: brak
Wersja PL: brak
Nośnik: 1 dyskietka, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: PC 286, 1MB RAM

Gry powiązane: Leisure Suit Larry 2, Leisure Suit Larry 3, Leisure Suit Larry 4, Leisure Suit Larry 1, Leisure Suit Larry 5, Leisure Suit Larry 6, Larry 7, Leisure Suit Larry 8, Leisure Suit Larry: Reloaded, Leisure Suit Larry: Wet Dreams Don't Dry, Leisure Suit Larry: Wet Dreams Dry Twice

W 1987 roku Al Lowe, ojciec Larrego Laffera, postanowił wysłać swoje (nienajmłodsze ;)) dziecko w świat i to bynajmniej nie do baśniowej krainy mlekiem i miodem płynącej, ale szarych zakątków jednej z amerykańskich metropolii. Właśnie tu Larry poszukuje miłości swego życia, kobiety która zechciałaby związać się z nienajmłodszym, nienajbogatszym, nienajlepiej zbudowanym... krótko mówiąc z facetem niezbyt atrakcyjnym.

Podczas poszukiwań "tej jedynej" Larry przeżywa oczywiście wiele przygód i nawiązuje kilka... ekhm, przelotnych znajomości. Drobne zakupy antykoncepcyjne u niebywale dyskretnego Araba czy spotkanie z czychającym na rogu ekshibicjonistą, to tylko niektóre z nich.

Pierwsza część przygód Larrego doczekała się dwóch wersji. W 1991 roku wpisywane z klawiatury komendy tekstowe zastąpiono systemem point & click i odświeżono grafikę (wersja VGA), przez co Larry przestał być poruszającym się po ekranie zlepkiem kilku pikseli, a i obiekty jego podbojów zyskały na atrakcyjności.

Bartolomeo
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.