Encyklopedia - Discworld Noir
Discworld Noir


Producent: Perfect Entertainment
Wydawca: GT Interactive
Wydawca PL: LEM
Premiera: 1999
Premiera PL: 1999
Wersja PL: brak
Nośnik: 3 CD
Wymagania: procesor 233MHz, 32MB RAM

Zobacz też: demo, ścinki
Gry powiązane: Discworld, Discworld II

Ponownie przenosimy się na płaski świat, tym razem jednak imć Pratchett fabułę napisał zupełnie od nowa, specjalnie na potrzeby gry. Głównym bohaterem jest Lewton, były strażnik miejski, a obecnie pierwszy na Dysku prywatny detektyw. Dostaje on zlecenie odnalezienia niejakiego Mundy'ego, a wraz z rozwojem fabuły podejmuje się coraz to nowych zadań. Przyjdzie mu też spotkać jedną z najbardziej barwnych postaci w Ankh - kaprala Nobbsa*.

Grafika jest taka, jaka powinna być w przypadku czarnego kryminału - mroczna, tajemnicza, z wszechobecnym deszczem. Mamy sporą swobodę w wyborze działań oraz decyzji podejmowanych w czasie śledztwa. Gra przesiąknięta jest typowym dla Pratchett'a humorem, który rozbawi nawet największego mruka. Jeśli idzie o muzykę to jest ona stylizowana na rozrywkowe rytmy lat 40-tych, co w połączeniu z grafiką daje piorunujący efekt.

* z rasy ludzkiej wykluczony za faule; osoba, dla której zmieniono przepisy mówiące, iż przedstawiciel prawa winien być bystry, szybki oraz budzić grozę wśród przestępców samym swoim wyglądem ;)

Virgo
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.