Encyklopedia - The Secret of Monkey Island
The Secret of Monkey Island
[Monkey Island 1]


Producent: LucasFilm Games
Wydawca: LucasFilm Games
Wydawca PL: Digital Multimedia Group
Premiera: październik 1990
Premiera PL: 1995
Wersja PL: brak
Nośnik: 4 dyskietki lub 1 CD
Wymagania: PC 286, 2MB RAM

Zobacz też: demo, demo na Amigę, ścinki
Gry powiązane: Monkey Island 2, The Curse of Monkey Island, Escape from Monkey Island, Tales of Monkey Island, The Secret of Monkey Island - Special Edition, Monkey Island 2 - Special Edition

Pierwsza z serii gier, które do dzisiaj wyznaczają standardy w obrębie gatunku. I zarazem pierwsza przygodówka LucasArts (do 1990 roku LucasFilm Games), która doczekała się oficjalnego remake'u. W sumie ukazały się aż cztery wersje TSoMI na PC (oryginalna EGA, późniejsza VGA, CD - czyli VGA z "dorysowanymi" przedmiotami w inventory, oraz Special Edition z 2009 roku) i kilka na inne platformy - między innymi Amigę (praktycznie wszystkie modele), a także Atari ST.

Głównym bohaterem The Secret of Monkey Island jest Guybrush Threepwood - fajtłapowaty młodzieniec, któremu marzą się zaginione skarby, bitwy morskie i piękne dziewice. Innymi słowy, marzy mu się życie prawdziwego, rasowego pirata. Niestety, jak się z czasem (a właściwie to już na samym początku) okazuje, nasz bohater nie ma do wymarzonego "zawodu" absolutnie żadnych predyspozycji (nie licząc niezwykle rzadko spotykanej umiejętności wstrzymywania oddechu na dziesięć minut). Ma za to niesamowite szczęście oraz świadomość, że w klasycznej przygodówce nie można przecież zginąć.

Elum
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.