Encyklopedia - Broken Sword 3: The Sleeping Dragon
Broken Sword 3: The Sleeping Dragon


Producent: Revolution Software
Wydawca: THQ
Wydawca PL: LEM
Premiera: listopad 2003
Premiera PL: styczeń 2004
Wersja PL: kompletna
Nośnik: 2 CD, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: procesor 1GHz, 128MB RAM

Zobacz też: Charles Cecil i jego Rewolucja, Revolution Software i okolice
Gry powiązane: Broken Sword, Broken Sword II, Broken Sword 4, Broken Sword 5

Broken Sword: The Sleeping Dragon to gra przygodowa, w której tak jak w poprzednich dwóch częściach bohaterami są George Stobbart i Nico Collard. Na trójwymiarowy świat gry, w którym poruszają się postacie, patrzymy z perspektywy trzeciej osoby.

Pierwszym zadaniem gracza jest pomóc George'owi w wydostaniu się z płonącego wraku samolotu, który po trafieniu piorunem spadł gdzieś w kongijskiej dżungli. Na domiar złego, samolot lada chwila może się stoczyć w przepaść. Wreszcie George, dokonując karkołomnych sztuczek, wydostaje się z samolotu. Przez przypadek jest świadkiem morderstwa dokonanego z zimną krwią przez demonicznie wyglądającego jegomościa. A tymczasem w Paryżu, Nico idzie przeprowadzić wywiad z pewnym hackerem. Gdy dochodzi do drzwi jego mieszkania słyszy strzały...

W Broken Sword 3 mamy proste (wręcz banalne) zagadki; mamy pseudo-logiczne układanki polegające na żmudnym (i nudnym) przesuwaniu skrzyń; mamy elementy zręcznościowe polegające na szybkim wciskaniu danego klawisza; mamy skakanie, skradanie i wspinanie się. Mamy wszystko i nic.

Jackowsky
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.