Encyklopedia - The Ward: Posłaniec z przyszłości
www.gry-online.pl - wortal rozrywkowy


The Ward: Posłaniec z przyszłości


Producent: Fragile Bits
Wydawca: Gathering of Developers
Wydawca PL: Lemon Interactive
Premiera: 2000
Premiera PL: 2001
Wersja PL: kompletna
Nośnik: 2 CD
Wymagania: procesor 266MHz, 64MB RAM


The Ward: Posłaniec z przyszłości - to klasyczna gra przygodowa point&click, w której na akcję patrzymy z perspektywy trzeciej osoby. Oglądając intro widzimy jak niezidentyfikowany obiekt latający atakuje wyprawę księżycową Apollo XIX. Obcy niszczą lądownik i orbiter zabijając przebywających w nich ludzi. Porywają Davida Walkera, astronautę jeżdżącego księżycowym łazikiem i umieszczają go w swojej bazie. Gracz uzyskuje kontrolę nad porwanym członkiem załogi Apollo w momencie kiedy na bazę obcych przeprowadzono atak. David ma na szyi obrożę, która uniemożliwia mu swobodne poruszanie się. Zatem, pierwszym zadaniem gracza jest pozbycie się obroży. A drugie zadanie? Dowiedzieć się kto go porwał i dlaczego. I kto zaatakował bazę obcych.

W grze można ustawić dwa poziomy trudności: "łatwy" i "normalny". Poziom "łatwy" pozwala na pominięcie trudniejszych zagadek, a tych w grze jest całkiem sporo. Czasami od gracza będzie wymagane wykonanie jakichś czynności pod presją upływającego czasu. Są to dosyć uciążliwe elementy. W wielu miejscach można zginąć, więc decyzje należy podejmować bardzo rozważnie. O ile do grafiki nie można się zbytnio przyczepić (nie można się nią również zachwycać), to animacja postaci przywodzi na myśl paralityka, któremu dodatkowo usztywniono kolana. Dobrze dobranym dźwiękom dochodzącym ze świata gry towarzyszy trochę denerwująca muzyka i - co dziwne - zupełnie nieme dialogi.

Posłaniec z przyszłości to gra z niezłą lecz pogmatwaną fabułą, z wymagającymi zagadkami i łamigłówkami, zawierająca uciążliwe elementy gry na czas.

Jackowsky
Copyright (c) Michał Czajkowski. Wszelkie prawa zastrzeżone.