Encyklopedia - Monkey Island 2: LeChuck's Revenge
Monkey Island 2: LeChuck's Revenge


Producent: LucasArts
Wydawca: LucasArts
Wydawca PL: LEM
Premiera: grudzień 1991
Premiera PL: 1998
Wersja PL: brak
Nośnik: 5 dyskietek lub 1 CD
Wymagania: PC 386, 2MB RAM

Zobacz też: demo nieinteraktywne, ścinki
Gry powiązane: The Secret of Monkey Island, The Curse of Monkey Island, Escape from Monkey Island, Tales of Monkey Island, The Secret of Monkey Island - Special Edition, Monkey Island 2 - Special Edition

W sequelu The Secret of Monkey Island ponownie spotykamy pragnącego stać się piratem Guybrusha Threepwooda, którego talent do pakowania się w kłopoty jest niewątpiwie nieprzeciętny. Tym razem Guybrush zadziera z Largo LaGrande - odrażającym kurduplem rozrabiającym na wyspie Scabb, jak się okazuje blisko związanym z LeChuckiem. Naturalnie potyczka z LaGrande to zaledwie początek przygód, do których Guybrush zdążył się już przyzwyczaić. Od czasów The Secret of Monkey Island udało mu się też zapuścić seksowną piracką brodę.

Monkey Island 2: LeChuck's Revenge bez trudu dorównuje, a pod pewnymi względami nawet przewyższa, pierwszą część serii. Lepiej jest przede wszystkim od strony graficznej. Seria po raz pierwszy wykorzystuje też nowatorski system iMuse, płynnie dostosowujący muzykę do wydarzeń, które mają miejsce na ekranie.

Elum
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.