Encyklopedia - Toonstruck
Toonstruck


Producent: Burst
Wydawca: Virgin Interactive
Wydawca PL: IPS Computer Group
Premiera: październik 1996
Premiera PL: 1997
Wersja PL: brak
Nośnik: 2 CD, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: PC 486, 16MB RAM

Zobacz też: demo, trailer, promo, reklama, za kulisami, w programie Escape, ścinki, Toonstruck 2 - szansa na premierę po czternastu latach?

Drew Blanc - sfrustrowany twórca kreskówek pracujący w bliżej niezidentyfikowanym studiu filmowym, autor popularnej kreskówki "Fluffy Fluffy Bun Bun Show", ma już serdecznie dosyć rysowania jej głównych bohaterów. Na widok kolejnych ociekających słodkością króliczków robi mu się słabo. Niestety szef studia filmowego ma swoją wizję. Wzywa więc Blanca na dywanik aby oznajmić mu, że "Fluffy Fluffy Bun Bun Show"... potrzebuje jeszcze więcej kolorowych (najlepiej różowych) puszystych skupisk sierści. Drew myśli, że gorzej już być nie może. Jeszcze nie wie co spotka go najbliższej nocy.

Toonstruck to wyprodukowana z rozmachem (budżet przekroczył podobno 8 milionów dolarów) klasyczna "wacky adventure". Grafika to niecodzienne połączenie dwuwymiarowej oprawy ze scenami FMV. W Drew Blanca wcielił się znany aktor Christopher Lloyd (użyczył bohaterowi wizerunku i głosu), a niezadowolonego szefa zagrał Ben Stein. Głosy pozostałych postaci (animowanych) podłożyli m.in. Dan Castalanetta, Dom DeLuise, Tress MacNeille oraz, tradycyjnie, Tim Curry (w niewielkiej, ale za to ważnej roli).

Niestety, mimo pozytywnych recenzji w prasie o grach Toonstruck nie znalazł wielu nabywców. Co więcej, bardzo słabe wyniki sprzedaży doprowadziły do rychłego zamknięcia studia Burst i anulowania Toonstrucka 2 - sequela, który pierwotnie miał być częścią oryginalnego Toonstrucka (gra byłaby wtedy mniej więcej dwa razy dłuższa i zajmowała 3 lub 4 płyty CD).

Elum
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.