Solucja - Nancy Drew: Secrets Can Kill
Nancy Drew: Secrets Can Kill
Solucję przygotował Reptil3

Gra jest dość prosta, dlatego nie ma większego sensu pisanie dla niej pełnego rozwiązania. Poniżej znajdziecie FAQ, w którym poruszane są chyba wszystkie najważniejsze problemy, a także sposób na ich rozwiązanie.

I jeszcze parę uwag natury ogólnej. Fabułę gry posuwamy do przodu głównie podczas znajdowania kolejnych wskazówek i rozmów z podejrzanymi. Dlatego regularnie staraj się rozmawiać z każdą z postaci. Podczas dyskusji wykorzystuj wszelkie opcje dialogowe, nawet jeżeli to oznacza kilkukrotną rozmowę. Poza tym staraj się przeglądać wszystkie możliwe miejsca w poszukiwaniu wskazówek. Kiedy czegoś ciekawego się dowiesz, nie zawahaj poszukać się odpowiedniej informacji czy to w bibliotece, czy w jakimś czasopiśmie. Dzięki temu, fabuła stanie się nieco spójniejsza.

A teraz czas na pytania:

Pyt: Jak otworzyć sejf?
Odp: Przeszukaj pokój cioci. Wśród listów znajdziesz odpowiedni kod.

Pyt: Jak otworzyć szkatułkę?
Odp: Trzeba ułożyć układankę. Niestety nie ma za bardzo możliwości podania rozwiązania. Trzeba samemu do tego mozolnie wejść układając każdy rządek. Tu masz zdjęcie jak obrazek wygląda, co nieco ułatwi ci zadanie.

Pyt: Kiedy zabieram przecinak z kuchni i próbuję wyjść, następuje wybuch. Jak do tego nie dopuścić?
Odp: Niestety, rury z gazem są trochę nieszczelne. Należy coś podłożyć na miejsce przecinaka. Jak dobrze się w kuchni rozejrzysz, to na pewno coś takiego znajdziesz.

Pyt: Jaki jest kod do szafki Jake'a?
Odp: Weź telefon do ręki i zobacz jakie litery odpowiadają jakim cyfrom.

Pyt: Jak się dostać do pokoju nauczycielskiego?
Odp: Ze szkoły tego nie zrobisz. Pokój nauczycielski jest za prawym zakrętem budynku. Później tylko musisz znaleźć okno, które dasz radę przeciąć nożem i już masz dostęp do środka.

Pyt: Jaki jest szyfr do komputera w pokoju nauczycielskim?
Odp: Login i hasło znajdziesz w szkatułce. Jeżeli naprawdę chcesz wiedzieć jakie to hasło, to odczytaj co 3 literę następującego tekstu: ESELACOEFISVSERE DPERDGELKWDF/OPF WJNIMISHJEYT ERFLFCDPDEKJRXC.

Pyt: Jaki jest kod do kotłowni?
Odp: Wszelkie kody znajdziesz w pokoju nauczycielskim. Później musisz je zakodować do Braille'a. Odpowiednią książkę znajdziesz oczywiście w bibliotece.

Pyt: Jak zdjąć łańcuch z bojlera?
Odp: Na dwa sposoby. Albo przeciąć go przecinakiem, albo wpisać kod do kłódki. Kod znajdziesz nawet w tym pomieszczeniu.

Pyt: Jak odpowiednio ustawić bojler?
Odp: Odpowiedni rysunek masz na ścianie. Ale najprościej jest to zrobić pociągając następująco dźwigniami: 2x lewą, 2x prawą i znowu raz lewą.

Pyt: Jak wydostać się z kotłowni?
Odp: Może winda, to nie jedyne wyjście z tego pomieszczenia?

Pyt: Jak sobie poradzić w końcowej scenie?
Odp: Podnieś broń i wyceluj w przeciwnika.

Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.