Ciekawostki - The City of Lost Children
Ciekawostki w grze
Opracował Elum

Zwracający uwagę w jednym z zaułków miasta szyld "Delicatessen" to bez wątpienia nawiązanie do poprzedzającego "Miasto Zaginionych Dzieci", pierwszego wspólnego filmu Jean-Pierre Jeuneta i Marca Caro.


Ciekawostki o grze
Opracował Elum

W podkładaniu głosów do francuskiej wersji gry udział wzięło m.in. czworo aktorów znanych z filmowego pierwowzoru. Wśród nich Judith Vittet, która zarówno w filmie jak i w grze wcieliła się w postać Miette. Zabrakło za to Rona Perlmana (oboje na zdj.), który - notabene - miał już wówczas pewne doświadczenie w dubbingowaniu bohaterów gier przygodowych (jego głosem przemawia główny bohater wydanego dwa lata wcześniej Chronomastera).


Deweloperzy sporo uwagi poświęcili na dopracowanie trójwymiarowego modelu Miette, który oczywiście po latach może nie robić już takiego wrażenia jak w momencie premiery gry. Wówczas innowacją był np. fakt, że "materiał" sukienki porusza się w pewnym sensie niezależnie od reszty "ciała" wirtualnej bohaterki:


Nie mniej starannie odtworzono w grze charakterystyczne lokacje filmu. Deweloperzy mieli przy tym nieco ułatwione zadanie, ponieważ na etapie projektowania zapewniono im dostęp do oryginalnych, nie rozebranych jeszcze dekoracji (prace nad grą ruszyły przed premierą filmu):


Lokacja portowa w filmie była nieco bardziej zatłoczona, niż w grze:


...analogicznie jak szkoła (startowa lokacja gry), w której "nauczają" podstarzałe siostry syjamskie, nazywane złośliwie Ośmiornicą:


Cyrkowy wóz Marcello i znajdująca się tuż za nim woliera dla ptaków:


Na pierwszy rzut oka niepodobny, bo trochę "przebudowany" w grze kram chińskiego tatuażysty:


Ukazane z dwóch różnych perspektyw wyjście z podwodnej kryjówki:


Spośród scen filmu ujętych w grze warto wymienić chociażby tą, w której Miette spoglądając przez peryskop widzi jak na pokład statku Kranka prowadzona jest kolejna grupa porwanych dzieci:Scena gdy One, przekonany o tragicznej śmierci Miette, pozwala pocieszać się kobiecie w czerwonej sukni, w grze przedstawiona została dość nieudolnie (i w ramach cutscenki):Miette i One płyną pomiędzy minami, w oddali widoczny cel podróży:


Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.