Encyklopedia - King's Quest II: Romancing the Throne
King's Quest II: Romancing the Throne


Producent: Sierra
Wydawca: Sierra
Wydawca PL: brak
Premiera: 1985
Premiera PL: brak
Wersja PL: brak
Nośnik: 1 dyskietka, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: minimalne

Gry powiązane: King's Quest, King's Quest III, King's Quest IV, King's Quest I, King's Quest V, King's Quest VI, King's Quest VII, King's Quest: Mask of Eternity

Akcja drugiej części rozpoczyna się tam, gdzie zakończyła część pierwsza. Dobry król Edward umiera, pozostawiając w roli następcy zdobywcę starożytnych artefaktów - sir Grahama. Nasze alter ego w świecie Daventry, jak na monarchę przystało, marzy o synu - spadkobiercy, który mógłby zapewnić ciągłość dynastii na tronie. Jednak żadna z kandydatek na żonę nie wydaje się tą jedyną. Do czasu, gdy w magicznym zwierciadle Graham dostrzega piękną księżniczkę, uwięzioną na szczycie Szklanej Góry. Graham natychmiast wyrusza, by uratować i poślubić więzioną piękność, w czym rzecz jasna pomoże mu gracz.

Biorąc pod uwagę, iż gra powstała rok po części pierwszej nie należy spodziewać się technicznych rewolucji. Grafika nadal potrafi "oszołomić", muzyka śnić się po nocy, a konieczność wpisywania komend z klawiatury znacząco poprawić znajomość języka angielskiego. Zdecydowana większość zagadek to zadania ekwipunkowe (pozostałe są zręcznościowe), a śmierć zbiera swe żniwo z nieukrywaną pasją.

W odróżnieniu od pierwszej części cyklu, Romancing the Throne miała mniej szczęścia do remake'ów. Doczekała się tylko jednego, nieoficjalnego (na silniku Adventure Game Studio) z 2002 roku, o podtytule Romancing the Stones.

Virgo
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.