Mini recenzje - Bananas in Pyjamas: It's Fun Time
Bananas in Pyjamas: It's Fun Time - mini recenzja
 Elum, 3 sierpnia 2021
       [zobacz jak oceniamy gry]

Był letni, pogodny dzień. Niezbyt upalny, nie za wilgotny. Po prostu jeden z tych dni, kiedy nie warto wylegiwać się zbyt długo w łóżku. Banany wstały, gdy tylko poczuły ciepło pierwszych promieni słońca na swych piżamach. Następnie w takt wesołej piosenki (z tekstem przypominającym im, że są bananami w piżamach) zbiegły po schodach swojego przytulnego domku i... Co chciałbym w tym momencie podkreślić, choć większość Przygodoskopowiczanek i Przygodoskopowiczan pewnie już to rozszyfrowała - chodzi konkretnie o dwa banany. W dwóch piżamach.

Nie posiadają imion, są po prostu pierwszym i drugim. Nie różnią się właściwie niczym, nawet wzorem czy choćby kolorem piżam. Także zadania, jakie muszą rozwiązywać w trakcie przygody nie wyróżniają się niczym szczególnym. Są przede wszystkim łatwe, dostosowane do ilorazu inteligencji przeciętnego banana. Przykładowo, trzeba posprzątać plażę po turystach. Takich, którzy stawiają namioty (tudzież parawany) i zostawiają po sobie bałagan. Gdy będzie już czysto, można zagrać z koleżanką w mini grę polegającą na dopasowywaniu muszelki do odgniecionych kształtów. A jeśli na plaży zrobi się zbyt gorąco, nieco ochłonąć pozwoli np. wycieczka do parku. Tam, chowając się za płotem, banany podglądać będą pewną parę podczas całkiem niewinnej zabawy.

Przygodę bananów w piżamach ilustruje dość siermiężne, prerenderowane 3D. Twórcy nie zdecydowali się na wykorzystanie sfilmowanych lokacji i/lub aktorów, tak jak w nieinteraktywnym pierwowzorze. Oryginalni aktorzy użyczyli jedynie głosów prerenderowanym bananom. Przy czym najbardziej razi to, że gra jest nieprzyzwoicie wręcz krótka. Wszystko, całą zawartość da się zobaczyć w mniej niż pół godziny. Wprawdzie skonstruowana jest w taki sposób, by gracze do których była kierowana chętnie do niej wracali, ale to wciąż niewiele... Z drugiej strony, dziś nie ma to już przecież żadnego znaczenia. Trudno mi sobie wyobrazić, by w 2021 roku ktoś przy zdrowych zmysłach, z własnej woli chciał zagrać w Bananas in Pyjamas: It's Fun Time. Chyba tylko jakiś kompulsywny kolekcjoner piżam.


Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.