Encyklopedia - Sekrety Leonarda Da Vinci: Zakazany Manuskrypt
Sekrety Leonarda Da Vinci: Zakazany Manuskrypt
[The Secrets of Da Vinci: The Forbidden Manuscript]


Producent: Kheops Studio
Wydawca: The Adventure Company
Wydawca PL: IQ Publishing
Premiera: maj 2006
Premiera PL: maj 2006
Wersja PL: napisy
Nośnik: 2 CD, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: procesor 800MHz, 128MB RAM

Zobacz też: demo, kulisy produkcji

Z fali popularności ekranizacji "Kodu da Vinci" skorzystał też wydawca Sekretów Leonarda da Vinci: Zakazany Manuskrypt. I wypuścił grę dotyczącą sekretów renesansowego twórcy, które odkrywać ma - na polecenia tajemniczego mocodawcy - były uczeń ucznia Mistrza. Sekretem kluczowym ma być tytułowy manuskrypt, który podobno Leonardo pozostawił w swojej byłej posiadłości - Cloux. Do rezydencji zajmowanej aktualnie przez piękną madame Marie de la Bourdaisiere trafiamy jednak oficjalnie pod pretekstem poszukiwania zaginionego szkicu, zmarłego przed kilku laty, da Vinci.

Gra oferuje mnóstwo raczej drobnych zagadek z użyciem naprawdę dużej ilości przedmiotów, w sumie dających graczowi ciągłe zajęcie. Jest też parę zagadek logicznych związanych głównie z uruchamianiem urządzeń pozostawionych przez Leonarda. Wśród nich zwłaszcza trafiają się i trudniejsze zadania.

Świat gry obserwujemy oczami bohatera, poruszając się od węzła do węzła, korzystając w miejscach docelowych jedynie z ograniczonej liczby dostępnych "spojrzeń" w różnych kierunkach. Otoczenie jest statyczne, ale ładnie i starannie wykonane. Przyjemna jest również oprawa dźwiękowa.

Davero
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.