Encyklopedia - Spycraft: The Great Game
Spycraft: The Great Game


Producent: Activision
Wydawca: Activision
Wydawca PL: Techland
Premiera: luty 1996
Premiera PL: 1996
Wersja PL: brak
Nośnik: 3 CD, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: procesor 75MHz, 8MB RAM

Zobacz też: teaser, film promocyjny, kulisy produkcji, ścinki
Gry podobne: Conspiracy: The Deadlock Files, In the 1st Degree

Spycraft to gra sensacyjna zrealizowana częściowo przy użyciu techniki FMV. Kontakty bezpośrednie z innymi postaciami wirtualnego świata odbywają się właśnie w formie interaktywnego filmu, względnie sekwencji filmowych zatrzymujących się do postaci "lokacji-zdjęcia", w której można coś zdziałać. Prowadzony bohater - Thorn - jest agentem CIA, którego zadaniem jest ustalić, kto stoi za zamachem na kandydata na prezydenta Rosji, zagrażając i prezydentowi USA, wybierającemu się na szczyt do kraju Pu... szkina.

Zagadki koncentrują się na pracy analitycznej: kto strzelał, gdzie jest podejrzany, jak wprowadzić w błąd przeciwników. Wykorzystuje się do tego zdjęcia satelitarne, zapisy głosu z rozmów telefonicznych, informacje o godzinach wejścia do budynku i wyjścia z niego itp. Będzie też okazja poprowadzić działania operacyjne - zarówno jako oficer taktyczny, jak i walcząc na pierwszej linii. Ten ostatni element o charakterze zręcznościowym nie powinien jednak sprawiać kłopotu.

W trakcie pracy zwiedzimy trzy kontynenty, a wykonywaniu zadań towarzyszyć będzie gęsta korespondencja mailowa, telefoniczna i videofoniczna, podkreślająca, że gracz pracuje w zespole.

Davero
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.