Encyklopedia - The Legend of Crystal Valley
The Legend of Crystal Valley


Producent: Cateia Games (wcześniej - Razbor Studios)
Wydawca: Cateia Games
Wydawca PL: IQ Publishing
Premiera: marzec 2009
Premiera PL: październik 2009
Wersja PL: napisy
Nośnik: 1 CD
Wymagania: procesor 1.6GHz, 512MB RAM


The Legend of Crystal Valley to gra przygodowa point & click, w której akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Kierujemy poczynaniami Eve, ciekawej świata dziewczyny, która otrzymawszy list od ojca jedzie w swoje rodzinne strony. Kontrolę nad poczynaniami bohaterki przejmujemy przed jej rodzinnym gospodarstwem, które okaże się zupełnie puste. Chęć znalezienia odpowiedzi na pytanie "co się stało?" popchnie bohaterkę w niesamowitą podróż. Przechodząc przez dziwne portale zwiedzi różnorodne miejsca, niekoniecznie położone w naszym świecie. Każdy kolejny etap przygody odkryje przed nią nowe tajemnice z życia jej ojca.

Gra - z wyjątkiem pierwszej lokacji, którą zresztą szybko opuszczamy - oferuje nam dosyć zróżnicowany baśniowy klimat. Podczas podróży spotkamy olbrzymy, krasnale, wiedźmy, jaszczuropodobne stwory, smoki czyli wszystko czego możemy oczekiwać po bajkowym świecie. Nie zabraknie również magii, lecz jej jedynie liźniemy.

The Legend of Crystal Valley zawiera parę bardziej wymagających łamigłówek, ale gracz nie powinien mieć z nimi większego problemu. Do rozwiązania niektórych zagadek będą potrzebne zaklęcia, co niewątpliwie jest urozmaiceniem. Gros zagadek jednak polega na znalezieniu rozmówcy, który przekaże bohaterce ważne informacje popychające fabułę oraz na odpowiednim łączeniu przedmiotów w inwentarzu i/lub ich użyciu w konkretnym miejscu i czasie.

Jackowsky
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.