Encyklopedia - Simon the Sorcerer 3D
Simon the Sorcerer 3D
[Szymek Czarodziej]


Producent: Headfirst Productions
Wydawca: Vivendi, Adventure Soft
Wydawca PL: CD Projekt
Premiera: marzec 2002
Premiera PL: marzec 2003
Wersja PL: kompletna
Nośnik: 2 CD, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: procesor 300MHz, 64MB RAM

Gry powiązane: Simon the Sorcerer, Simon the Sorcerer II, Simon the Sorcerer 4, Simon the Sorcerer 5, Simon the Sorcerer 6

Trzecia część przygód Simona, który po chwilowych problemach związanych z brakiem cielesnej powłoki (skradzionej w drugiej części przez Sordida), spróbuje z pomocą starych przyjaciół wydostać się ze świata magii i wrócić do domu.

Po dwóch rasowych przygodówkach, w Simon the Sorcerer 3D świat gry przeszedł gigantyczną metamorfozę. Jak sugeruje tytuł, dwuwymiarową oprawę graficzną zastąpił tym razem bezpłciowy (w dodatku okropnie kanciasty) trójwymiar. Lokacje to ogromne (zazwyczaj puste) przestrzenie, które można sobie na szczęście skracać teleportując się pomiędzy ważniejszymi, bardziej charakterystycznymi punktami przy pomocy rozstawionych w strategicznych miejscach... budek telefonicznych. Naszym bohaterem z kolei sterujemy teraz przy pomocy klawiatury. Ale choć oprawa i poruszanie się głównego bohatera nabrały charakteru bardziej zręcznościowego, esencją serii niezmiennie pozostaje eksploracja, rozwiązywanie zagadek i rozmowy z napotkanymi postaciami.

Elum
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.