Ciekawostki - The Pandora Directive
www.gry-online.pl - wortal rozrywkowy


Ciekawostki w grze
Opracował Aegnor

Tex Murphy urodził się 4 marca 2004, jest więc zodiakalnymi Rybami.

Biuro Texa mieści się w hotelu Ritz na Alei Chandlera, co jest oczywistym odniesieniem do postaci znanego autora detektywistycznych powieści i opowiadań, Raymonda Chandlera.

Ciekawostki o grze
Opracował Aegnor

W postać Texa wcielił się jeden z głównych twórców gry - Chris Jones.

Spośród profesjonalnych aktorów, którzy wystąpili w grze, najbardziej znani są Kevin McCarthy (Dr. Miles J. Bennell "Inwazji porywaczy ciał" i Dr Bennell z "Looney Tunes znowu w akcji"), Barry Corbin (niezapomniany szpaner Maurice J. Minniefield z serialu "Przystanek Alaska") i Tanya Roberts (dziewczyna Bonda z "Zabójczego widoku" i Kiri z "Władcy zwierząt"). Poza tym warto wspomnieć, że w "Pandora Directive" możemy zobaczyć Johna Agara, pierwszego męża Shirley Temple.

Filmowe wstawki wyreżyserował Adrian Carr, znany z realizacji seriali "Power Rangers" i "Nowe przygody Robin Hooda".

Tytuł roboczy gry brzmiał "Pandora Device".

Gra pracuje na silniku Virtual World, tym samym, na którym oparta była poprzednia część serii.

Na podstawie gry powstała książka "The Pandora Directive: A Tex Murphy Novel", autorstwa Aarona Connersa - jednego z głównych twórców gry. Napisał on też książkową adaptację poprzedniej gry z cyklu, Under A Killing Moon.

Swego czasu planowano kinową ekranizację gry. Film miał nosić tytuł "A Black Sun Ascending", projekt został jednak wstrzymany. Z krótkiego zarysu scenariusza, zamieszczonego przez pewien czas na witrynie Whiteshark Entertainment, wynikało że obraz miał nawiązywać klimatem do filmów takich jak "Łowca androidów" czy "Miłość, szmaragd i krokodyl".

Na prośbę fanów Chris Jones i Aaron Conners wypuścili w 2001 roku sześcioodcinkowe słuchowisko radiowe "The Tex Murphy Radio Theater" z udziałem części aktorów podkładających głosy postaciom z gier (m.in. samym Chrisem Jonesem).

Copyright (c) Michał Czajkowski. Wszelkie prawa zastrzeżone.