Ciekawostki - Flight of the Amazon Queen
www.gry-online.pl - wortal rozrywkowy


Ciekawostki w grze
Opracował Virgo

W grze, jak zapewniają twórcy, znajduje się wiele nawiązań do słynnych filmów i wydarzeń. I tak przekazanie skierowanej do Trader Boba informacji przez papugę to niemalże scena, kiedy Luke Skywalker w Nowej Nadzieji znajduje w pamięci R2-D2 prośbę o pomoc do Obi-wana Kanobiego. Z tegoż samego filmu pochodzi cytat "Nie jesteś czasem zbyt niski jak na sprzątacza", którym wita nas więziona Azura:


Z kolei scena, gdzie Joe wyciąga z kamienia kawałek drewna i trzymając go w górzę mówi "I have a BIG STICK" to najprawdopodobniej nawiązanie do którejś z ekranizacji legendy o królu Arturze:

Ciekawostki o grze
Opracował Virgo

Gra początkowo została napisana w amigowym języku AMOS Basic. Także narzędzia do jej stworzenia także zostały napisane w AMOSie. Były to JOKER (tworzył pomieszczenia, przedmioty oraz postacie), ACE (edytor filmików) oraz DOG (edytor dialogów). Cały engine gry został nazwany JASPAR, co było skrótem od "John And Steve's Programmable Adventure Resource". Wszystkie te elementy stworzył John Passfield, a na zrozumiały dla komputerów PC język C przełożył Tony Ball.

Większość grafik w grze powstała w programie Deluxe Paint IV działającym na Amidze 1200 z akceleracją sprzętową, gdyż najlepsza wówczas wersja owego programu była dostępna tylko na ten komputer.

Zanim twórcy podpisali umowę z firmą Warner odnośnie publikacji prace nad nią trwały już od półtora roku (skończenie jej zajęło im drugie tyle). Początkowo gra była wydana jedynie w wersji dyskietkowej na Amigę z ewentualną możliwością wydania jej w czterech językach z pełnym dźwiękiem na komputery PC w wersji CD.

Obecnie gra jest rozpowszechniana jako freeware.

Copyright (c) Michał Czajkowski. Wszelkie prawa zastrzeżone.