Ciekawostki - Universe
www.gry-online.pl - wortal rozrywkowy


Ciekawostki w grze
Opracował Elum

Samotny mieszkaniec pustynnej planety Jor-Slev 4 skojarzy się Borisowi z bohaterem sagi "Gwiezdne Wojny" - Mistrzem Yodą.


Z kolei w barze na Wheelworld Boris zwróci uwagę na osobnika, który wygląda trochę jak tytułowy bohater filmu "Obcy: Ósmy pasażer Nostromo".


Komentarz, który Boris wygłasza spoglądając w niebo w jednym z zaułków Wheelworld to nawiązanie do "Star Treka" (cytat - "Space... the final frontier..." - po raz pierwszy pojawił się w czołówce oryginalnego serialu z lat 60.) oraz, ponownie, "Obcego" Ridley'a Scotta (oryginalny film reklamowany był sloganem - "In space no one can hear you scream").


Ciekawostki o grze
Opracował Aegnor

Gra ukazała się w wersji na PC, na standardową Amigę oraz Amigę CD32. Dwie pierwsze wersje różnią się kilkoma szczegółami, m.in. miejscem rozpoczęcia gry (na Amidze grę rozpoczynamy na powierzchni planetoidy, a w wersji PC dopiero na asterodzie) i ścieżką dźwiękową (na Amidze jest nieco bogatsza).

Ponadto gra w wersji pecetowej ukazała się też na płytce CD, która niczym się od dyskietkowej nie różni. Ciekawostką jest natomiast możliwość uruchomienia gry prosto z krążka, bez konieczności instalacji na twardym dysku.

Copyright (c) Michał Czajkowski. Wszelkie prawa zastrzeżone.