Encyklopedia - Guilty
Guilty
[Innocent Until Caught 2]


Producent: Divide By Zero
Wydawca: Psygnosis
Wydawca PL: LiComp
Premiera: 1995
Premiera PL: 1995
Wersja PL: brak
Nośnik: 4 dyskietki lub 1 CD
Wymagania: PC 386, 4MB RAM

Zobacz też: demo, ścinki
Gry powiązane: Innocent Until Caught

Dalszy ciąg przygód uroczego kosmicznego łotra, Jacka T. Ladda, którego poznaliśmy w Innocent Until Caught. Znowu nie miał szczęścia i dał się złapać, tym razem jednak nie bezdusznym agentom skarbówki, a ślicznej rudowłosej policjantce Ysanne Andropath. Jednak Jack to typ człowieka, który zawsze ma szczęście w nieszczęściu (i na odwrót). Więzienny transporter Ysanne ulega awarii przed dostarczeniem "zawartości" w ręce odpowiednich władz. Podróży nie można kontynuować, a planeta na której statek był zmuszony przymusowo lądować, wydaje się być opuszczona. Strażniczka i więzień będą musieli połączyć swojej siły by się z niej wydostać i ustalić co stało się z jej mieszkańcami.

W tym momencie należałoby napisać, że wcielamy się w Jacka... ale nie byłaby by to do końca prawda. Na początku rozgrywki wybieramy bowiem, którą z postaci pokierujemy - starym znajomym z poprzedniej części czy wojowniczą agentką. Zasadniczo przebieg fabuły będzie dla obu postaci identyczny, ale zadania jakim będą musiały sprostać różnią się diametralnie. W niektórych momentach gry będzie konieczne skoordynowane działanie obu bohaterów. Jak łatwo się domyślić, szowinistyczno-cyniczna natura Jacka będzie mocno iskrzyła w zetknięciu z silnie feminizującą idealistką Ysanne. Gulity to w gruncie rzeczy dwie osobne gry, opisujące te same wydarzenia z dwóch różnych perspektyw.

Oprawa graficzna i mechanika gry nie zmieniły się znacząco w stosunku do poprzedniczki. Lokacje są bardziej kolorowe, interfejs lepiej zoptymalizowany, ale sama filozofia i kliamat rozgrywki pozostały takie same. Guilty został wydany także w wersji na płycie kompaktowej, która oferuje nam dodatkowo pełne "ugłosowienie" Jacka i Ysanne.

Aegnor
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.