Encyklopedia - Koala Lumpur: Journey to the Edge
Koala Lumpur: Journey to the Edge


Producent: Colossal Pictures
Wydawca: Broderbund
Wydawca PL: brak
Premiera: luty 1997
Premiera PL: brak
Wersja PL: brak
Nośnik: 1 CD
Wymagania: procesor 90MHz, 16MB RAM

Zobacz też: trailer, ścinki

Zwariowana, humorystyczna przygodówka utrzymana w kreskówkowej stylistyce. Ręcznie rysowane postacie widzimy na tle lokacji, przesuwanych wokoło o pełne 360 stopni. Oprócz zagadek znajdziemy w grze sporo zabawnych dialogów, humoru sytuacyjnego i komicznych gagów.

Tytułowy Koala Lumpur to nie tylko z lekka nawiedzony niedźwiadek, ale i samozwańczy Mistrz Zen. W czasie odprawiania swoich karmiczno-medytacyjnych ceremoniałów omyłkowo wypowiada inkantację, która sprowadza na kreskówkowy świat Apokalipsę Komedii. Losy całego tego zwariowanego uniwersum stają pod wielkim znakiem zapytania. Jednak ichniejsza Najwyższa Istota - Ella Mental nakazuje Koali odnalezienie pradawnego Zagubionego Zwoju Kreskówkowych Proroctw, co może powstrzymać nadchodzącą zagładę.

Jednak wbrew oczywistym przypuszczeniom, to nie sympatyczny miś będzie naszym bohaterem, ale przywołany przez niego duchowy przewodnik w postaci... muchy. Jest ona jednocześnie kursorem, którym poruszamy po ekranie. Mucha potrafi przenosić przedmioty i wskazywać swojemu mistrzowi rzeczy warte uwagi. Wszystkim innym zajmie sie nasz Koala wraz ze swym przyjacielem - ekscentrycznym naukowcem i podróżnikiem, Doktorem Dingo Tu-Far.

Aegnor
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.