Encyklopedia - Isis: 1000 Year Adventure
Isis: 1000 Year Adventure


Producent: Snow Lion Entertainment
Wydawca: Panasonic Interactive Media
Wydawca PL: Marksoft
Premiera: 1995
Premiera PL: 1997
Wersja PL: brak
Nośnik: 1 CD
Wymagania: procesor 75MHz, 8MB RAM


Isis: 1000 Year Adventure to typowy przedstawiciel przygodówek logicznych, z pre-renderowanymi lokacjami postrzeganymi z perspektywy pierwszej osoby oraz wkompowanymi w nie wstawkami filmowymi.

Gra opowiada o kosmicznym statku "Isis", napędzanym muzyką i będącym swoistym archiwum dźwięków, stworzonym by za pomocą tego dziedzictwa nieść zwaśnionym światom pokój i nadzieję. Statek uległ jednak katastrofie, w wyniku której spoczął na dnie wulkanu, a załoga wpadła w tysiącletni sen. Wulkan przejawia swą aktywność raz na tysiąc lat i właśnie teraz nadszedł czas jego przebudzenia, a wyzwolona energia może posłużyć do uruchomienia statku. Jednak by wykorzystać tą niepowtarzalną szansę, trzeba najpierw odnaleźć trzy kryształy żywiołów i naprawić uśpioną maszynę. Właśnie ty, jako przypadkowy poszukiwacz skarbów, staniesz przed tym trudnym zadaniem. Twoim jedynym przewodnikiem będzie tajemnicza bogini Isis, w której rolę wcieliła się Veena Bidasha.

Co ciekawe, w tworzeniu gry istotny udział mieli muzycy grupy "Earth, Wind & Fire", niezwykle popularnej w latach 70-tych. Stąd właśnie pomysł na kryształy ziemi, wiatru i ognia.

Aegnor
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.