Encyklopedia - Morderstwo w Orient Expressie
Morderstwo w Orient Expressie
[Murder on the Orient Express]


Producent: AWE Productions
Wydawca: The Adventure Company
Wydawca PL: CD Projekt
Premiera: listopad 2006
Premiera PL: listopad 2008
Wersja PL: napisy
Nośnik: 2 CD
Wymagania: procesor 1GHz, 256MB RAM

Gry powiązane: I nie było już nikogo, Zło, które żyje pod Słońcem

Druga przygodówka AWE Productions przybliżająca graczom twórczość Agaty Christie. I jednocześnie pierwsza wprowadzająca postać najsłynniejszego bohatera jej powieści oraz najlepszego detektywa Belgii - Herculesa Poirot. Nie nim jednak przyjdzie kierować graczowi w czasie śledztwa, a Antoinette Marceau - młodą pracowniczką pociągu. Sam Poirot niemal na samym początku zostaje ranny i przez całą grę leżąc w łóżku służy nam radą i wskazówkami.

W czasie podróży do Paryża w słynnym Orient Expresie zostaje zamordowany amerykański milioner, a sam pociąg zostaje zatrzymany gdzieś w szarym polu przez lawinę śnieżną. W takich to warunkach wspomnianej wcześniej parze przyjdzie poszukiwać mordercy wśród współpasażerów. A Ci, jak to u Christie, mają swoje tajemnice, które nie pozwalają z góry wyeliminować któregokolwiek z nich.

Podobnie jak w przypadku pierwszej produkcji AWE fabuła gry została nieco zmodyfikowana w stosunku do książki, aby pozwolić cieszyć się grą także tym, którzy książkę znają (a więc mordercą nie jest... kto przeczytał ten wie, kto nie - niech przeczyta, bo warto!). W stosunku do I nie było już nikogo gra nie zaliczyła wielkich zmian w swojej mechanice. A więc znów jest to klasyczna przygodówka point&click, gdzie głównym naszym zajęciem jest poszukiwanie dowodów oraz kojarzenie zdobytych faktów. Sama akcja, wbrew temu co sugeruje tytuł, ma miejsce nie tylko wewnątrz pociągu ale także poza nim (oraz na stacji początkowej).

Virgo
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.