Ciekawostki - Dark Earth
Ciekawostki w grze
Opracował Aegnor

Jeśli uruchomisz grę z CD1 i w menu głównym przez dłuższą chwilę nie będziesz nic robił, włączy się intro gry. Możesz je obejrzeć albo nacisnąć [Enter], a pojawi się nietypowa scenka z Arkhanem (wyglądająca jak element gry) oraz walka Zeda z Phedorią, których próżno szukać w grze. Po nich będzie kolejna cut-scenka z gry i następny dziwny epizod. Po nim sekwencja zacznie się od nowa, więc możesz nacisnąć [Esc] i wrócić do menu.
W barze u Maora możesz wejść na scenę, a po kliknięciu [Spacji] Arkhan zacznie nieporadnie pląsać w rytm muzyki.


Na łajbie Armala Sadaka, gdy siadasz z nim do gry w Yong możesz zauważyć na ścianie podniszczone malowidło przedstawiające kobietę. To nikt inny jak Alley Baggett, modelka znana z rozbieranych zdjęć i reklam bielizny. Jak się okazuje, mimo upadku cywilizacji gust się mieszkańcom nie przytępił.


Kiedy dostaniesz się do bunkra sprzed kataklizmu, wejdź za pierwszą komorę kriogeniczną z lewej strony. Podjedź do ściany tak by być obróconym w lewo i naciśnij [Spację]. Zdobędziesz najpotężniejszą broń w grze - karabin maszynowy z dawnych czasów.


W czasie gry możesz skorzystać z pomocy kodów. W tym celu spauzuj grę klawiszem [P] wpisz "fortytwo" (bez cudzysłowów) i zatwierdź [Enterem], a na ekranie pojawi się informacja o uaktywnieniu Easy Mode. Od tej pory możesz na ekranie pauzy wpisywać następujące komendy (każdą akceptując [Enterem]):
- dwarf - Arkhan kurczy się do rozmiarów skrzata
- baffe - dłonie Arkhana rosną do monstrualnych wymiarów
- bigfoot - stopy Arkhana rosną do monstrualnych wymiarów
- bighead - głowa Arkhana rosną do monstrualnych wymiarów
- normal - przywraca wygląd Arkhana do normy
- muchbetter - Arkhan opróżnia pęcherz
- [Ctrl] + D - odnawia życie Arkhana
- D - zmniejsza odporność przeciwnika do 1


Ciekawostki o grze
Opracował Aegnor

Dark Earth odniosła sukces, ale społeczność graczy szybko o niej zapomniała. Jednak świat stworzony na potrzeby gry komputerowej okazał się tak ciekawy, że stworzono opartą na nim grę fabularną. Dark Earth jako system RPG doczekał się dwóch edycji i wielu dodatków.Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.