Encyklopedia - Dark Earth
Dark Earth


Producent: Kalisto Entertainment (Mindscape Bordeaux)
Wydawca: MicroProse
Wydawca PL: IPS Computer Group, Egmont Polska
Premiera: wrzesień 1997
Premiera PL: luty 1998
Wersja PL: napisy (luty 2002)
Nośnik: 2 CD
Wymagania: procesor 166MHz, 32MB RAM

Zobacz też: demo, teaser, trailer, kulisy produkcji #1, kulisy produkcji #2, ścinki
Gry powiązane: Dark Earth 2

Niedaleka przyszłość. W wyniku uderzenia w Ziemię odłamków olbrzymiego meteorytu miliony stworzeń straciło życie, a świat pogrążył się w mroku. Nieliczni ocaleni po wielu latach błąkania się po jałowej pustyni i walkach ze storami mroku odnaleźli w końcu schronienie w miejscu, gdzie światło słoneczne przebijało się przez chmury. Założyli tam swoje miasto i nazwali je Spartą. 300 lat później pierwszy promień boskiego słońca budzi ze snu Arkhana - jednego z Gwardzistów Ognia. Jeszcze nie wie, że w tym dniu los rzuci go w brutalną i bezpardonową walkę o władzę, a także o życie jego i najbliższych mu osób.

Dark Earth to miks przygodówki i gry akcji. Mamy więc sporo walk o różnym stopniu trudności, bardzo ubogi system dialogowy, możliwość dokonywania save'ów tylko w określonych miejscach i ograniczoną ilość slotów na nie. Na szczęście mroczna i wciągająca fabuła maskuje te mankamenty i nie pozwala oderwać się od klawiatury, którą sterujemy poczynaniami Arkhana.

Mroczny nastrój świata gry potęguje oprawa audiowizualna. W grze poruszamy się trójwymiarowymi postaciami po pięknych, acz na ogół statycznych lokacjach. Muzyka zaś to klasa sama w sobie.

Virgo
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.