Encyklopedia - The Blackwell Legacy
The Blackwell Legacy
Przygodoskop, 2006


Producent: Wadjet Eye Games
Wydawca: Wadjet Eye Games
Wydawca PL: brak
Premiera: grudzień 2006
Premiera PL: brak
Wersja PL: brak
Nośnik: dystrybucja internetowa
Wymagania: procesor 700MHz, 256MB RAM

Gry powiązane: Blackwell Unbound, The Blackwell Convergence, The Blackwell Deception, The Blackwell Epiphany

Rosangela Blackwell i Joey Mallone to niecodzienny duet. Ona - dziennikarka, niespełniona pisarka, medium, on - duch związany z rodziną Rose od pokoleń, sam zbytnio nie zdający sobie sprawy z jakiego powodu. Wspólnie zajmują się badaniem zjawisk paranormalnych i rozwiązywaniem zagadek kryminalnych z duchami w tle. Ich pierwszą sprawą jest zagadkowa fala samobójstw studentów tutejszego uniwersytetu. A także wzajemne poznanie się i oswojenie Rose w roli medium.

Jest to jednocześnie pierwszy epizod mini serii opowiadającej o przygodzie wspomnianego duetu. Autorzy obiecują, że każdy z nich będzie stanowił osobną całość, jednak Ci, którzy zdecydują się zagrać we wszystkie epizody odkryją "drugie" fabularne dno, jakie kryje się ponoć pod całą serią.

The Blackwell Legacy to druga, po The Shivah, gra studia Wadjet Eye Games. Podobnie jak poprzednia, ta również została stworzona przy pomocy Adventure Game Studio, co powinno zadowolić fanów oldschoolowej grafiki z widokiem "z boku". Sama gra to klasyczny point & click.

Virgo
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.