Encyklopedia - Jerusalem: The Three Roads to the Holy Land
Jerusalem: The Three Roads to the Holy Land


Producent: Arxel Tribe
Wydawca: Cryo Interactive
Wydawca PL: brak
Premiera: wrzesień 2002
Premiera PL: brak
Wersja PL: brak
Nośnik: 2 CD
Wymagania: procesor 300MHz, 32MB RAM

Gry powiązane: Pompei: Legenda Wezuwiusza

Jerusalem: The Three Roads To The Holy Land to druga część (pierwsza to Pompei: Legenda Wezuwiusza) nigdy nie dokończonej trylogii firmy Cryo, opowiadającej o losach młodego podróżnika Adriana Blake'a. Za to, że nie przyjął miłości Isztar, bogini przeniosła jego ukochaną Sophi do trzech różnych epok. Adrian zaś musi każde z tych wcieleń na nowo rozkochać w sobie, a także uratować ukochaną przed grożącym jej niebezpieczeństwem.

Po sukcesie w Pompejach roku 79 Adrian trafia do Jerozolimy roku 1530, gdzie trzy największe religie monoteistyczne w pokoju współegzystują ze sobą. Jednak przybycie Adriana zbiega się w czasie z wykradzeniem z muzułmańskiej świątyni sztyletu Mahometa oraz porwaniem córki Ibrahima Paszy przez heretyka imieniem Hayyat. Odzyskanie sztyletu i uratowanie porwanej spadnie oczywiście na barki Adriana.

Jerusalem to kolejna w dorobku Cryo gra, stawiająca sobie za cel uczyć jednocześnie bawiąc. W czasie rozgrywki gracz poznaje obyczaje i kulturę mieszkańców Jerozolimy, którą dodatkowo może pogłębić dzięki dołączonej do gry obszernej encyklopedii. Świat gry obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, zbieramy przedmioty i rozwiązujemy proste zagadki logiczne. Niestety gra powiela wszystkie błędy, jakie pojawiły się w Pompei.

Virgo
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.