Ciekawostki - Mean Streets
www.gry-online.pl - wortal rozrywkowy


Ciekawostki w grze
Opracował Aegnor

Tex Murphy urodził się 4 marca 2004, jest więc zodiakalnymi Rybami.

Biuro Texa mieści się w hotelu Ritz na Alei Chandlera, co jest oczywistym odniesieniem do postaci znanego autora detektywistycznych powieści i opowiadań, Raymonda Chandlera.

W grze znajduje się sporo odniesień do filmowych i serialowych hitów, m.in. "Star Treka", "Zagubionych w Kosmosie", "Powrotu do przeszłości" i telewizyjnego show Boba Newharta.

Ciekawostki o grze
Opracował Aegnor

Mean Streets to pierwsza ważniejsza gra na PC w pełni wykorzystująca możliwości kart VGA (256 kolorów). Dodatkowo zapewniono jej pełną kompatybilność "w dół" tj. z kartami pracującymi w trybach EGA, CGA i Hercules, co było w tych czasach rzadkością. Co ciekawe, nie polegało to wcale na wcześniejszym przekonwertowaniu grafik na poszczególne tryby - odbywało się to na bieżąco w czasie gry.

Ponadto w grze po raz pierwszy zastosowano system RealSound polegający na wbudowaniu w program zdigitalizowanej ludzkiej mowy, która mogła być odtwarzana nawet przez PC Speakera. Za to rozwiązanie producenci otrzymali nagrodę w rankingu CES Innovations w 1989 roku.

Gra doczekała się swoistego remake'u w postaci gry Tex Murphy: Overseer z roku 1998. Obie opowiadają tą samą historię.

Gra ukazała się też na Amigę oraz Atari ST.

Mean Streets było reklamowane jako "pierwszy interaktywny film".

Na prośbę fanów Chris Jones i Aaron Conners wypuścili w 2001 roku sześcioodcinkowe słuchowisko radiowe "The Tex Murphy Radio Theater" z udziałem części aktorów podkładających głosy postaciom z gier (m.in. z samym Chrisem Jonesem).

Copyright (c) Michał Czajkowski. Wszelkie prawa zastrzeżone.