Encyklopedia - Martian Memorandum
Martian Memorandum
[Tex Murphy 2]


Producent: Access Software
Wydawca: Access Software
Wydawca PL: brak
Premiera: 1991
Premiera PL: brak
Wersja PL: brak
Nośnik: 6 dyskietek, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: PC 386, 2MB RAM

Zobacz też: demo, ścinki
Gry powiązane: Mean Streets, Under a Killing Moon, The Pandora Directive, Overseer, Tesla Effect, The Poisoned Pawn

Druga, po Mean Streets, gra o przygodach prywatnego detektywa Texa Murphy'ego. Akcja ponownie została osadzona w postnuklearnym San Francisco, które jednak od czasu ostatniej sprawy podzielono na dwie odrębne części - Stare Miasto zamieszkałe przez mutantów oraz Nowe Miasto, w którym żyją odporni na promieniowanie Normowie.

Rok 2039 nie był dla Texa zbyt łaskawy, więc z radością przyjmuje od znanego milionera Marshalla Alexandra zlecenie odnalezienia jego porwanej córki Alexis. Jednak poważne wątpliwości piętrzą się od samego początku - Alexis została naprawdę porwana czy też sama uciekła? A jeśli tak, to czy ojciec szuka jej z rodzicielskiego sentymentu czy też chce odnaleźć coś, co mogła wziąć ze sobą? Jaką rolę odgrywa w całej tej sprawie chłopak zaginionej, a jaką korporacja Terraform, której szefuje milioner? Szybko okazuje się, że odpowiedzi na wszystkie te pytania trzeba szukać na Marsie, który korporacja Terragen przygotowuje do zamieszkania przez ludzi.

W oprawie graficznej nie zaszły w stosunku do poprzednika zasadnicze zmiany, nadal mamy do czynienia ze zdigitalizowanymi postaciami osadzonymi w ręcznie rysowanych, dwuwymiarowych lokacjach. Większych modyfikacji doświadczyła mechanika gry - wprowadzono obsługę za pomocą myszki, zrezygnowano z elementów zręcznościowych i symulacyjnych. Do dyspozycji mniej doświadczonych graczy twórcy pozostawili wbudowany w grę system podpowiedzi.

Aegnor
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.