Encyklopedia - The Insider
The Insider
[The Insider: Back in Black]


Producent: Dramaera, Canal+ Multimedia
Wydawca:
Wydawca PL:
Premiera: anulowana (2001)
Premiera PL:
Wersja PL:
Nośnik:
Wymagania:

Zobacz też: trailer, film promocyjny, ścinki

Paryż, pierwsza połowa lat 20-tych (XX wieku). Nasz bohater - Simon Blurr - jest złodziejem... lub raczej "kolekcjonerem" dzieł sztuki, oraz łamaczem serc pięknych kobiet. Ale przede wszystkim nasz bohater - Simon Blurr - nie jest typowym bohaterem typowej przygodówki.

Ambitnym planem Dramaery było stworzenie gry, w której postacie żyją własnym życiem, posiadają własny rozum, a nawet okazują uczucia (cokolwiek to znaczy). Programiści spędzili dwa lata na doskonaleniu tych mechanizmów. Gracz miał stać się w pewnym sensie "reżyserem" wydarzeń obserwowanych na ekranie. Charakter głównego bohatera, pod wpływem podejmowanych przez nas decyzji, zmieniałby się. To oczywiście miałoby wpływ na jego otoczenie, a ostatecznie i na samą fabułę. To oznacza, w teorii, kilka możliwych dróg ukończenia gry.

Wizualnie The Insider to pełne 3D z widokiem FPP. Niewiele wiadomo o interfejsie gry. Wiadomo natomiast, że w scenariuszu przewidziano, poza eksploracją wielu ciekawych lokacji takich jak ulice Paryża, rezydencje, muzea, również nieliczne sceny walki.

Elum
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.