Ciekawostki - Spellcasting 101
www.gry-online.pl - wortal rozrywkowy


Ciekawostki w grze
Opracował Aegnor

Autorzy zawarli w grze ukryte polecenie, będące zapewne pozostałością po procesie jej "debuggowania". Otóż jeśli wpiszemy "gwcheat [nazwa przedmiotu]", to rzecz o wskazanej nazwie (o ile istnieje w grze) znajdzie się w naszym ekwipunku.

Ciekawostki o grze
Opracował Aegnor

Spellcasting 101 to debiut studia Legend Entertainment. Jednym z twórców gry był pozyskany z upadłego Infocom osławiony Steve Meretzky, autor m.in Leather Goddesses of Phobos, Planetfall, Sorcerer, Hitchhikers Guide to the Galaxy, A Mind Forever Voyaging, Stationfall oraz Zork Zero. Zresztą założycielem studia Legend był Bob Bates, dobry znajomy Steve'a z czasów Infocomu (oprócz wspólnych projektów stworzył m.in. "Sherlock Holmes: The Riddle of the Crown Jewels" i "King Arthur").
W przeciwieństwie do swoich poprzednich (typowo tekstowych) projektów, Steve i Bob do gry dodali tym razem obrazki przedstawiające opisywane wydarzenia, zmieniające się pod wpływem naszych działań oraz drzewko poleceń, spis przedmiotów i kompas do poruszania się w świecie gry. Ten interfejs przyjął się nie tylko w tej serii, ale także wielu następnych programach Legend Entertainment - serii Gateway, czy grze Eric the Unready.

Spellcasting 101 zgarnęła sporo prestiżowych nagród m.in. na Consumer Electronics Show (CES). Computer Gaming World ogłosił ją Grą Przygodową roku 1991, podkreślając, że program dysponuje "najlepszą grafiką EGA jaką kiedykolwiek widzieli".

W 1993 roku wszystkie trzy części serii Spellcasting ukazały się na jednej płycie CD pod nazwą Spellcasting Party Pak.


Z kolei w 1996 roku studio Legend Entertainment wydało pakiet ośmiu swoich przygodówek pod nazwą The Lost Adventures Of Legend. Oprócz serii Spellcasting znalazły się w nim takie gry jak: Frederik Pohl's Gateway, Gateway II: Homeworld, Eric The Unready, Timequest i Companions Of Xanth (w wersji ugłosowionej).


Copyright (c) Michał Czajkowski. Wszelkie prawa zastrzeżone.