Encyklopedia - Spellcasting 101
Spellcasting 101
[Spellcasting 101: Sorcerers get all the Girls]
Przygodoskop, luty 2007


Producent: Legend Entertainment
Wydawca: Legend Entertainment
Wydawca PL: brak
Premiera: 1990
Premiera PL: brak
Wersja PL: brak
Nośnik: 2 dyskietki, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: PC 286, 1MB RAM

Zobacz też: ścinki
Gry powiązane: Spellcasting 201, Spellcasting 301

Spellcasting 101 to początek serii tekstowo-graficznych przygodówek, będących czymś w rodzaju Harry'ego Pottera dla nieco starszych graczy. Bohater wprawdzie też studiuje na Uniwersytecie Czarnoksiężników i dysponuje magicznymi mocami, ale nazywa się Ernie Eaglebeak, mieszka w krainie Peloria, a swoich nadnaturalnych zdolności używa głównie do imponowania równieśnikom i dobierania się koleżankom do ich atrybutów. Tym razem jednak będzie musiał stawić czoła dużo poważniejszemu wyzwaniu - z Uniwersytetu porwano jednego z wykładowców i skradziono potężną Maszynę Czarnoksięstwa. Tylko Ernie może uratować nauczyciela, odzyskać artefakt i zapobiec katastrofie. W międzyczasie będzie też okazja by zdobyć serce wymarzonej Loli Tigerbelly oraz stawić czoła swojemu wyrodnemu ojczymowi, który nie podziela jego pasji do sztuk magicznych.

Gra przesycona jest humorem, satyrą i erotyzmem, ale nie ma w sobie nic z wulgarności. Mimo, że twórcy wprowadzili do Spellcasting 101 dwa tryby ("grzeczny" i "niegrzeczny"), to program przeznaczony jest raczej dla starszych graczy. Nic dziwnego, autorem gry jest Steve Meretzky, twórca m.in. Leather Goddesses of Phobos, utrzymanej w podobnej stylistyce.

Spellcasting 101 to w zasadzie rozbudowana tekstówka, z tą różnicą, że opisywane wydarzenia i zmiany w świecie gry uwidaczniane są też w formie graficznej. Gra obsługiwana jest z klawiatury i myszki, a niektóre polecenia można uaktywniać klikając na obrazku. Ponadto do dyspozycji gracza pozostawiono rozbudowane drzewko poleceń, osobne okienka z "aktywnymi" przedmiotami w danej lokacji i spotkanymi postaciami oraz różę wiatrów służacą do poruszania się.

Aegnor
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.