Encyklopedia - Callahan's Crosstime Saloon
Callahan's Crosstime Saloon


Producent: Legend Entertainment
Wydawca: Take 2 Interactive, Mindscape
Wydawca PL: brak
Premiera: kwiecień 1997
Premiera PL: brak
Wersja PL: brak
Nośnik: 1 CD
Wymagania: procesor 75MHz, 16MB RAM

Zobacz też: demo, ścinki

Kolejna w dorobku studia Legend komputerowa adaptacja bestsellowej książki science-fiction. Tym razem grę oparto na cyklu opowiadań autorstwa Spidera Robinsona, zapoczątkowanym zbiorem o tym samym tytule.

Lokal Mike'a Callahana to prawdziwy tygiel osobowości i kultur. Wstęp tu ma każdy mieszkaniec kosmosu, niezależnie od wyglądu, pochodzenia i alkoholowych upodobań. Każdy z nich ma też ciekawe historie do opowiedzenia, oczywiście jeśli jesteś w stanie zrozumieć co mówi. Jednym ze stałych bywalców tej oryginalnej knajpy jest nasz bohater Jake Stonebender. Będzie on musiał nie tylko pomóc swoim starym znajomym w rozwiązaniu ich codziennych problemów, ale i zająć się kłopotem o globalnym zasięgu - otóż znudzeni bogowie postanowili zlikwidować nieco już "zużyty" świat i wypadałoby coś z tym zrobić.

Oprawa gry nie różni się znacząco od kilku poprzednich produkcji studia Legend (jak choćby Death Gate czy Shannary). Callahan's Crosstime Saloon zawiera sporo odniesień do książek Robinsona i, podobnie jak pierwowzór, przepełniona jest specyficznym, nieco absurdalnym humorem.

Aegnor
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.