Encyklopedia - Psychic Detective
Psychic Detective


Producent: Colossal Pictures
Wydawca: Electronic Arts
Wydawca PL: IPS Computer Group
Premiera: 1995
Premiera PL: 1996
Wersja PL: brak
Nośnik: 3 CD
Wymagania: PC 486, 8MB RAM

Zobacz też: playthrough, ścinki
Gry podobne: Bad Day on the Midway, Johnny Mnemonic

Psychic Detective to dość nietypowy przedstawiciel "filmów interaktywnych" FMV, które w połowie lat dziewięćdziesiątych robiły prawdziwą furorę. Charakteryzowały się one dużą ilością zdigitalizowanych wstawek filmowych z udziałem prawdziwych aktorów oraz skromnym wpływem gracza na przebieg przedstawionych wydarzeń. Psychic Detective odróżnia się od nich jednak nietypowym ujęciem tematu.

Jako tytułowy "psychiczny detektyw" Eric Fox będziesz musiał na zlecenie Lainy Pozok odnaleźć mordercę jej ojca i zapobiec zabójstwu jej siostry. Pomoże ci w tym jego nietypowa zdolność przenikania do umysłów napotkanych osób. W ten sposób bohater może spojrzeć na świat ich oczyma i rekonstruować wydarzenia z różnych perspektyw.

Gra jest krótka, ale dość złożona i nieliniowa, oferuje przy tym aż 14 możliwych zakończeń. By poznać je wszystkie i w pełni rozwikłać sprawę tajemniczego zabójstwa gracz będzie potrzebował więc wielu prób. Trzeba zaznaczyć, że Psychic Detective jest grą dla dorosłych - zawarte w nim sceny mogą być nieodpowiednie dla młodszych graczy.

Aegnor
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.