Encyklopedia - Gateway
Gateway
[Frederik Pohl's Gateway]


Producent: Legend Entertainment
Wydawca: Legend Entertainment
Wydawca PL: brak
Premiera: czerwiec 1992
Premiera PL: brak
Wersja PL: brak
Nośnik: 4 dyskietki lub 1 CD
Wymagania: PC 386, 2MB RAM

Zobacz też: ścinki
Gry powiązane: Gateway II: Homeworld

Gra tekstowo graficzna z gatunku science-fiction, oparta na prozie Frederika Pohla, zaadaptowanej na potrzeby gry przez Glena Dahlgrena i Mike'a Verdu.

W 2077 roku ludzkość podczas kolonizacji Wenus odnalazła w podziemnych tunelach opuszczony statek kosmiczny o napędzie nadświetlnym. Uruchomiony, zaprowadził pewnego śmiałka do tytułowej Gateway - ogromnej bazy kosmicznej między Merkurym a Wenus, wypełnionej tysiącami podobnych pojazdów kosmicznych i również całkowicie opuszczonej. Okazała się ona być dziełem tajemniczej rasy Heechee, która w niewyjaśnionych okolicznościach opuściła ten rejon kosmosu, pozostawiając po sobie wiele w pełni sprawnych maszyn o niezwykłym stopniu technologicznego zaawansowania. Odkrywca nie zdołał wrócić na Wenus, ale eksplozja, którą wywołał w akcie desperacji, zwróciła uwagę obserwatorów z NASA. Zorganizowana przez nią ekspedycja odnalazła zagadkową stację. W obliczu takiego znaleziska ludzkość stanęła na krawędzi wojny, ale ostatecznie zarząd nad stacją przejęła megakorporacja Gateway Enterprises, zrzeszająca ważniejsze ziemskie potęgi militarno-finansowe.

Z upływem lat ludzie w pełni zaadaptowali znaleziony sprzęt, ale los Heechee nadal pozostał tajemnicą. Gateway stała się bazą wypadową dla tzw. poszukiwaczy - śmiałków przemierzających kosmos w poszukiwaniu artefaktów zaginionej rasy. Wyruszają oni w nieznane, bo naukowcy nie zdołali rozszyfrować wprowadzanych do statków Heechee kodów nawigacyjnych. Część poszukiwaczy nigdy nie wraca na Gateway, część melduje się z pustymi rękami, ale nieliczna garstka wybrańców przywozi bezcenną wiedzę i technologię, będące dla nich kluczem do bajecznego bogactwa i sławy.

Jednym ze śmiałków jest nasz bohater - wygrał właśnie bilet w jedną stronę na Gateway, skromne kieszonkowe i licencję poszukiwacza. Od ciebie zależy czy spełni swoje marzenia, czy też wyzionie ducha w zapomnianym zakątku Wszechświata. A stawką tym razem może być nie tylko własne życie, ale i losy całej ludzkiej populacji.

Gra oparta jest na sprawdzonym interfejsie znanym choćby z serii Spellcasting. Oprócz tekstowych opisów mamy do dyspozycji częściowo interaktywne obrazki, drzewko poleceń, listę dostępnych przedmiotów i miejsc, oraz różę wiatrów służącą do poruszania się.

Aegnor
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.