Encyklopedia - Brzydkie Książątko: Baśniowe przygody Hansa Christiana Andersena
Brzydkie Książątko: Baśniowe przygody Hansa Christiana Andersena
[The Ugly Prince Duckling]


Producent: GuppyWorks
Wydawca: Auran Games
Wydawca PL: CD Projekt
Premiera: listopad 2006
Premiera PL: grudzień 2006
Wersja PL: kompletna
Nośnik: 1 CD
Wymagania: procesor 1.6GHz, 512MB RAM

Gry powiązane: The Snow Queen and the Magic Mirror

W 2005 roku świat świętował dwusetną rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena, znanego wszystkim bajkopisarza. Ludzie z duńskiego Guppyworks postanowili uczcić to wydarzenie w najlepszy sposób jaki potrafili - tworząc grę z bajkopisarzem w roli głównej.

Akcja rozgrywa się w 1820 roku kiedy to młody Andersen szuka pracy. W czasie poszukiwań poznaje królewnę, która wymknęła się z pałacu aby poznać świat. Niestety nikczemny Pan Mroku porywa ją aby przy jej pomocy zawładnąć Kopenhagą i spowić ją w wiecznym mroku. Jedyną osobą zdolną uratować miasto jest przyszły bajkopisarz, który musi odnaleźć magiczne krzesiwo - jedyny przedmiot zdolny rozjaśnić mrok snuty przez głównego złego.

Cudowne krzesiwo to nie jedyne nawiązanie do twórczości Hansa Christiana - w czasie gry spotkamy Małą Syrenkę, Świniopasa, Dziewczynkę z zapałkami, a to tylko wierzchołek góry lodowej. Będziemy także poprawiać cały czas swój status społeczny, gdyż np. bogaty szlachcic za nic nie będzie chciał rozmawiać z ubogim mieszczaninem czy też nie zostaniemy wpuszczeni na dwór królewski.

Sama gra to klasyczna przygodówka point and click obserwowana z perspektywy trzeciej osoby. Dodatkowo wpleciono do niej kilka mini-gierek i elementów gry akcji (proste walki) aby dzieci się przy niej nie znudziły. A dla ich rodziców staranie odtworzono XIX-wieczną Kopenhagę i jej mieszkańców. A także sporo łamigłówek i zagadek o zróżnicowanym stopniu trudności (acz niezbyt dużym). Innymi słowy gra do której z czystym sumieniem może usiąść gracz ze swoim dzieckiem i wspólnie świetnie się bawić.

Virgo
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.