Encyklopedia - Space Quest: The Sarien Encounter
Space Quest: The Sarien Encounter


Producent: Sierra
Wydawca: Sierra
Wydawca PL: brak
Premiera: październik 1986
Premiera PL: brak
Wersja PL: brak
Nośnik: 2 dyskietki, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: PC 286, 1MB RAM

Gry powiązane: Space Quest II, Space Quest III, Space Quest I, Space Quest IV, Space Quest V, Space Quest 6, Space Quest VII

Po sukcesie cyklu King's Quest, Sierra postanowiła zaryzykować i zapoczątkować kolejną serię, utrzymaną w zupełnie innej stylistyce. Space Quest, humorystyczna opowieść o kosmicznym fajtłapowatym pomywaczu Rogerze Wilco, okazała się strzałem w dziesiątkę i przyćmiła popularnością sukces swojej poprzedniczki. Gra utrzymana jest w konwencji wczesnych filmów science-fiction klasy B, przepełniona jest humorem podobnym do stylu Douglasa Adamsa ("Autostopem przez Galaktykę") i nawiązaniami do przeróżnych filmów, gier oraz książek.

Roger, etatowy sprzątacz badawczego statku gwiezdnego Armada, jak zwykle przegapił najistotniejsze wydarzenia. Zamknięty w schowku na szczotki przespał atak krwiożerczych Sarienów i w ten sposób pozostał jedynym żywym człowiekiem na pokładzie... a w zasadzie jedynym człowiekiem, który ma jeszcze szanse na przeżycie... a w zasadzie to szanse ma niewielkie. Jest bezbronny, korytarze pełne ciał załogi przeczesują uzbrojone po zęby sarieńskie patrole, a do autodestrukcji statku pozostał kwadrans. Jakby tego było mało, okazuje się że Sarieni ukradli bezcenny Generator Gwiazd, który w ich rękach może stać się narzędziem zagłady całej galaktyki. Wilco będzie musiał więc nie tylko ocalić własną skórę, ale i świat. Najlepiej w tej właśnie kolejności.

Aegnor
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.