Encyklopedia - Space Quest II: Vohaul's Revenge
Space Quest II: Vohaul's Revenge


Producent: Sierra
Wydawca: Sierra
Wydawca PL: brak
Premiera: listopad 1987
Premiera PL: brak
Wersja PL: brak
Nośnik: 2 dyskietki, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: PC 286, 1MB RAM

Gry powiązane: Space Quest, Space Quest III, Space Quest I, Space Quest IV, Space Quest V, Space Quest 6, Space Quest VII

Kontynuacja bestsellerowej gry Dwóch Facetów z Andromedy (Scotta Murphy'ego i Marka Crowe) o przygodach pechowego sprzątacza, Rogera Wilco. Podobnie jak pierwsza część, "Zemsta Vohaula" przesiąknięta jest czarnym humorem i satyryczno-karykaturalną wizją science-fiction.

Roger jako ulubieniec ludzkości i gwiazda show-businessu świecił jasno ale krótko. Po latach, zapomniany i rozgoryczony wrócił do wyuczonego fachu kosmicznego sprzątacza, znajdując zatrudnienie na xenońskiej Stacji Orbitalnej nr 4. Zostaje jednak podstępnie uprowadzony przez sługi niejakiego Sludge'a Vohaula. Ten okazuje się być mózgiem zbrodniczego przedsięwzięcia, które Roger udaremnił w części pierwszej. Szalony naukowiec postanowił wrócić do gry, podbić wreszcie wszechświat i dokonać srogiej pomsty na swym dawnym przeciwniku. Chce zesłać na galaktykę najstraszliwszą z plag - miliony sklonowanych, genetycznie zaprojektowanych domokrążnych sprzedawców polis ubezpieczeniowych. Dla Rogera przewidział równie marny los, zsyłając go na ciężkie roboty do labiońskich kopalń. Nasz bohater tradycyjnie ma teraz na głowie dwie misje ratunkowe: globalną i indywidualną. Niekoniecznie w tej kolejności.

Gra oparta jest na silniku AGI i oferuje 16-kolorową grafikę, muzykę z PC-speakera oraz tekstowy interfejs obsługiwany z klawiatury. Nie doczekała się niestety remake'u w wersji VGA.

Aegnor
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.