Encyklopedia - Space Quest III: The Pirates of Pestulon
Space Quest III: The Pirates of Pestulon


Producent: Sierra
Wydawca: Sierra
Wydawca PL: brak
Premiera: marzec 1989
Premiera PL: brak
Wersja PL: brak
Nośnik: 3 dyskietki, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: PC 286, 1MB RAM

Zobacz też: reklama, film promocyjny
Gry powiązane: Space Quest, Space Quest II, Space Quest I, Space Quest IV, Space Quest V, Space Quest 6, Space Quest VII

Dwaj Faceci z Andromedy (Scott Murphy i Mark Crowe) dopisują kolejny rozdział swojej kultowej space-komedii o przygodach najlepszego sprzątacza we wszechświecie - Rogera Wilco.

Samotny statek z pogrążonym w kriogenicznym śnie Rogerem dryfuje przez otchłań kosmosu. Szansa, że zostanie odnaleziony jest niewielka, zważywszy na fakt, że nikt go nie szuka, ani nawet nie wie, że wypadałoby szukać. Na szczęście wyobraźnia twórców serii nie jest bezwględnie wierna rachunkowi prawdopodobieństwa i statek bohatera zostaje przejęty przez wielką kosmiczną śmieciarkę. Dla wyjaśnienia należy dodać, że Wilco nie został zaproszony nań jako ekspert i konsultant w sprawie utrzymywania w czystości powierzchni płaskich, ale zapakowany jako odpadek. Będzie się musiał więc wydostać z gigantycznego złomowiska, a po drodze dodatkowo uniknąć zasadzek bezdusznego egzekutora długów (które w czasie snu urosły do prawdziwie kosmicznych rozmiarów) oraz uratować... Dwóch Facetów z Andromedy wykonujących niewolniczą, programistyczną pracę dla złowrogiej korporacji.

Gra oparta jest na wczesnej wersji nowego silnika SCI. Mimo, że nadal grafika jest 16-kolorowa, to podwyższona w stosunku do poprzedniczki rozdzielczość sprawia, że wizualnie gra prezentuje się znacznie lepiej. Zamiast popiskiwania PC Speakera, gra oferuje wreszcie wsparcie dla kart dźwiękowych, a w większości lokacji towarzyszy nam muzyka. Wprowadzono też możliwość poruszania się za pomocą myszki, choć polecenia nadal wpisujemy na konsoli (interpreter uległ jednak znaczącej przebudowie).

Aegnor
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.