Encyklopedia - Space Quest IV: The Time Rippers
Space Quest IV: The Time Rippers


Producent: Sierra
Wydawca: Sierra
Wydawca PL: brak
Premiera: marzec 1991
Premiera PL: brak
Wersja PL: brak
Nośnik: 6 dyskietek lub 1 CD, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: PC 386, 2MB RAM

Gry powiązane: Space Quest, Space Quest II, Space Quest III, Space Quest I, Space Quest V, Space Quest 6, Space Quest VII

Czwarta odsłona komputerowej sagi o przygodach największej gwiazdy wśród galaktycznych sprzątaczy, czyli Rogera Wilco. To jednocześnie pierwsza część wydana także na płycie CD.

Po uratowaniu Dwóch Facetów z Andromedy (w Space Quest III) Roger postanowił wreszcie powrócić na rodzinny Xenon. Po drodze wpadł na kilka głębszych do kosmicznego pubu na Magmetheusie, gdzie przy piwku wygaduje niestworzone historie na temat swojego bohaterstwa przy niweczeniu niecnych planów Sludge'a Vohaula (w Space Quest I i Space Quest II). Ten festiwal próżności zostaje brutalnie przerwany przez dwóch uzbrojonych funkcjonariuszy Sequel Police, którzy wyprowadzają go na zewnątrz i pokazują hologram... Vohaula we własnej, mocno wkurzonej osobie. Po raz kolejny zapowiada on zagładę ludzkości, ze szczególnym uwzględnieniem osoby Rogera. Ostatnie ogniwo tego planu udaremniają chwilowo rebelianci, którzy odbijają naszego bohatera. Następnie pospiesznie otwierają dziurę czasoprzestrzenną, przez którą Wilco przenosi się do... "Space Quest 12: Vohaul's Revenge II". A to dopiero początek jego wędrówek w poprzek czasu.

W porównaniu do poprzednich części różnica w oprawie gry jest kolosalna. 256-kolorowa grafika VGA nawet dziś wygląda nieźle, do tego dochodzi całkiem udana muzyka (bardzo rozbudowana w porównaniu do poprzedniej części) i digitalizowana mowa w wersji CD ("mówione" są wszystkie dialogi, opisy i komentarze w grze, niestety tylko zamiennie z wyświetlaniem tekstu). Silnik gry (SCI) też uległ gruntownej przebudowie - pojawił się ikonkowy interfejs w miejsce tekstowej konsoli, a obsługa odbywa się w całości za pomocą myszki.

Aegnor
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.