Encyklopedia - Space Quest V: The Next Mutation
Space Quest V: The Next Mutation
Przygodoskop, maj 2007


Producent: Dynamix
Wydawca: Sierra
Wydawca PL: brak
Premiera: luty 1993
Premiera PL: brak
Wersja PL: brak
Nośnik: 5 dyskietek, później również dystrybucja internetowa
Wymagania: PC 386, 2MB RAM

Zobacz też: demo nieinteraktywne (1MB), ścinki
Inne strony: strona w Wikipedii
Gry powiązane: Space Quest, Space Quest II, Space Quest III, Space Quest I, Space Quest IV, Space Quest 6, Space Quest VII

Piąta część gry i zarazem pierwsza, której Dwaj Faceci z Andromedy nie robili razem (Scott Murphy nie brał udziału w pracach). Rogera Wilco spotykamy znowu gdy jest już Admirałem Połączonej Floty Gwiezdnej Konfederacji, cieszy się nie gasnącą sławą i właśnie wyrusza na kolejną śmiertelnie niebezpieczną misję... Dobra, dość tych żartów, wiedziałem, że w to nie uwierzycie. Roger jest zwykłym kadetem Akademii StarCon i naiwnie stara się uzyskać kapitański patent. Wyniki uzykuje marne, przełożeni uważają go za durnia, a koledzy traktują jak zarazę. Jak widać, pewne rzeczy po prostu się nie zmieniają. Na szczęście z twoją intencjonalną pomocą (oraz całkowicie niezamierzoną pomocą mądrzejszego kolegi z klasy) Wilco zdaje egzamin, a nieprawdopodobna wręcz awaria komputera sprawia, że zostaje wytypowany najzdolniejszym kadetem i otrzymuje kapitańskie szlify. Przełożeni jednak nie do końca są przekonani wynikami selekcji, więc zamiast myśliwca czy promu międzygwiezdnego powierzają mu... kosmiczną śmieciarkę. Do dzieła, wiekopomne dzieło oczyszczenia kosmosu leży w twoich rękach.

Pod względem technicznym gra prezentuje to samo, co widzieliśmy w poprzedniej części: ręcznie rysowaną 256-kolorową grafikę VGA, pełną obsługę myszki, ikonkowy interfejs i muzykę w tle.

Aegnor
Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.